Sağlık

Gücünüzü yükseltmenin 5 yolu

  Bir türlü kendinizi düzgün hissedemiyorsanız, gücünüzü yükseltemiyor ve daima uykuluysanız. Canınız hiçbir şey yapmak istemiyorsa ve meskenden dışarı çıkmak dahi gelmiyorsa içinizden kimi sabah ritüelleriniz olmalı artık. Kendinizi sevin ve paha verin, her şeyden evvel kendinizle ilgilenin, yeterli hissettirmeye çalışın. 

Canlılığınızı gün uzunluğu korumak için epeyce kolay fakat tesirli tahliller bulabilirsiniz. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkayıp kahvenizi yudumlamak kalıcı bir tahlil değildir, bu yaptıklarınızı destekleyecek ve gücünüzü daha uzun müddet ayakta tutabilecek ufak tefek tüyolar için sizlerleyim.

Kahvaltı Yapın

Kahvaltı günün en kıymetli öğünüdür, sağlam bir kahvaltı güne daha güç dolu başlamanızı sağlayacaktır. Çok ağır olmayan ve fazla yağlı besinler barındırmayan bir kahvaltı tercih etmelisiniz. Kahvaltıda kesinlikle proteine yer verin, poğaça simit üzere karbonhidratlarla karnınızı doyurmayın, karbonhidrat gün uzunluğu sizi yorgun hissettirecektir.

Egzersiz, Yoga

Sabah ritüelleriniz ortasına kesinlikle antrenmanı ekleyin. Vücudunuzun esnemesini sağlayın. Yoga yaparak negatif güçten kurtulun. Daima sabit ve hareketsiz kalmak vücudunuz yoracaktır, bu antrenmanlara nefes idmanlarını de dahil edebilirsiniz.

Bol Su İçin

Baş ağrısı, yorgunluk, böbrek taşı üzere birçok rahatsızlığın ilacı olan su tıpkı vakitte gücünüzü gün uzunluğu ayakta tutmanızı sağlayacaktır. Susuz kaldığınız takdirde yorgunluk, uyku hali, depresif tutumlar baş göstermeye başlayacaktır. Bu yüzden bol bol su içmeye ihtimam gösterin.

Kuruyemiş Tüketin

Fıstık ve badem magnezyum ve folat içeriği yüksek olduğundan enerjisiniz yükseltecek tesirlere sahiptir, birebir vakitte âlâ bir orta öğün olarak tüketilebilir. Akşam üzeri çok fazla acıkmanıza mahzur olur ve yağ istikrarını korur.

Müzik Dinleyin

Modunuzu yükseltecek müzikler seçmeye ihtimam gösterin. Otomobilde, otobüste, yolda yürürken sizi dinamik hissettirecek müzikler her vakit işe fayda. Natürel bide siz söylerseniz ee daha ne olsun.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/enerjinizi-yukseltmenin-5-yolu/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu