Güzellik

Güneş kremi nasıl seçilir? En âlâ bronzlaştıran güneş kremleri 2022

Güneş kremi yaz kış kesinlikle kullanılması gereken cilt sıhhati açısından kıymetli bir etkendir. Hem cilt kanserini önleyen güneş kremleri hem de erken yaşlanmanın önüne geçiyor. Lakin yapılan araştırmalara nazaran kozmetik dünyasında uydurma içerikli birbirinden değişik güneş kremleri bulunuyor. En gerçek bilgiyi sizlere ulaştırmak için çalıştığımız üzere bu sefer de gerçek güneş kremi seçme rehberini derledik.

Güneş, bedenin biyolojik ve ruhsal sıhhati üzerinde olumlu tesirler sağlar. Güneş ışığının yaydığı D vitamini iskelet sistemini güçlendirirken; romatizmal hastalıklar, iltihaplanma, osteoporoz üzere hastalıkların tedavisinde faal rol oynar. Güneş ışığı ayrıyeten, kalsiyum emilimini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir, güç, depresyon ve gerilimin azaltılmasına yardımcı olur. Güneşten tam yarar sağlamak için günde 20 dakika güneşe çıkmak kafidir. Bunun için tüm bedeninizi güneşlendirmek de koşul değil; yalnızca kol ve bacaklarınızın bir kısmının güneş görmesi, bilhassa D vitamini almanız için kafidir. Güneş ışınlarına daima maruz kalmak birtakım sıhhat sıkıntılarına neden olabilir. Cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için güneş kremi yahut güneş losyonu kullanmak gerekir.

GÜNEŞ KREMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Güneş kremi seçerken içeriğinde çinko oksit ve titanyum dioksit bulunmasına dikkat etmek gerekir. Bu iki husus, ziyanlı UV ışınlarına karşı adeta set görevi görür. Seçtiğiniz kremin kimyasal içermemesi de son derece kıymetli. Bilhassa alerjik bünyeye sahip olanlar, güneş kremi seçerken kesinlikle uzmana danışmalılar.

Washington Üniversitesi Dermatoloji Ünitesi’nin güneş kremleri üzerinde yaptığı araştırmaya nazaran, güneş kremleri güneş losyonlarından çok daha tesirli muhafaza sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan yarım saat evvel sürülmeleri ve iki saatte bir yenilenmeleri gerekir. Yeniden birebir araştırmaya nazaran; 30 SPF özellikli güneş kremleri, morötesi ışınların yüzde 97’sini, 50 SPF yüzde 98.5’ini maniler. Yetişkinler için 30 muhafaza faktörü ülkü kabul edilebilirken, çocuklar için bu sayı biraz daha yükseltilmelidir.

BRONZLAŞTIRAN GÜNEŞ KREMLERİ

Silky Touch Güneş Kremi Yüz Beden Spf 50& Ambre Solaire Ağır Bronzlaştırıcı Güneş Yağı

– Pure Beauty Silky Touch Spf 50+ 90 gr Yüz ve Beden için Güneş Kremi / 269 TL

– Garnier Ambre Solaire Ağır Bronzlaştırıcı Yağ GKF2 200ML / 119 TL

HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml & NIVEA Sun Güneş Esirgeyici ve Bronzaştırıcı Sprey Spf 50 200 ml

– HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml / 130  TL

– NIVEA Sun Bronzer Carotene Sprey Güneş Yağı Spf0 200 ml / 189 TL

NIVEA Sun Güneş Esirgeyici ve Bronzaştırıcı Sprey & SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml

– NIVEA Sun Güneş Kollayıcı ve Bronzaştırıcı Sprey / 252 TL

– SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml / 269 TL

ROC ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM & Ağır Bronzlaştirici Yağ 200ml

– ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM SPF50 50ML / 750 TL

– Eda Taşpınar Ağır Bronzlaştırıcı Yağ / 99 TL

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2867426-gunes-kremi-nasil-secilir-en-iyi-bronzlastiran-gunes-kremleri-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu