Anne ve Çocuk

Gupse Özay ve Barış Arduç’un kızlarına koyduğu Jan Asya ismi ne demek? Jan Asya hangi lisan?

Geçtiğimiz haftalarda bebeklerine kavuşan önetmen Gupse Özay ve oyuncu Barış Arduç, kızlarının ismini Jan Asya koyduklarını ilan etmişti. Ünlü çit kızlarının ismini Jan Asya koyması merak konusu haline gelince araştırılmaya başlandı. Jan Asya isminin manası nedir? Jan Asya ismi hangi lisan? Jan Asya Kur’an’da geçiyor mu?

Geçtiğimiz yıl dünyaevine meslektaşı Barış Arduç’la dünyaevine giren Çerkez Gupse Özay, kızının ismini Jan Asya koyduğunu ilan etmişti. 10 Eylül’de dünyaya gelen kızının şimdi bir manzarası daha paylaşılmazken, merak konusu haline geldi. Merak edilen bir şey de isminin manası oldu. İsmini “Hoş Geldin Jan Asya” notuyla paylaşan Gupse Özay, kızına verdiği isimle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Jan Asya isminin manası nedir? Jan Asya ismi hangi lisan? Jan Asya Kur’an’da geçiyor mu?

gupse özay paylaşım

JAN ASYA İSMİ HANGİ LİSAN?

Çerkez kökenli olan Gupse Özay, kendi yöresine ilişkin bir isim tercih etmek istedi ve kızının ismini Jan Asya ismini koydu. Jan Asya, Çerkez kökenli bir isimdir. 

bebek

JAN ASYA İSMİNİN MANASI NEDİR?

Jan ismi kulağa farklı ve beğenilen gelmektedir. Değişik isimlerden olan Jan ismi Çerkezce atak, çevik, kıvrak, çalışkan ve başarılı üzere bir çok manaya gelmektedir.  Asya ismi ise, cana yakın, hanımefendi manasını taşımaktadır.

bebek

JAN ASYA KUR’AN’DA GEÇİYOR MU?

Bir çok ebeveyn çocuklarına koyacakları ismin kutsal kitabımız Kur’an’da geçmesini istemektedir. Bunun için araştırma yapan ebeveynler Jan Asya ismini merak etti. Jan Asya ismi maalesef Kur’an’da geçmemektedir. Lakin ismi koymak caizdir. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2992973-gupse-ozay-ve-baris-arducun-kizlarina-koydugu-jan-asya-ismi-ne-demek-jan-asya-hangi-dil

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu