Güzellik

Hacimli kirpikler keskin bakışlar!

Kirpik kıvırıcı

Bazen kirpiklerinizi sadece maskarayla kıvırmak ne yazık ki yetersiz kalabilir. Üstelik hacim vadeden maskaralar kullansanız bile sonuç değişmiyor olabilir. Bunun için kirpik kıvırıcı kullanmak hoş bir metot. Kimileriniz kirpik kıvırıcı kullanma konusunda bir ekip dehşetler yaşıyor olabilir. Ben de başlarda imgesi itibariyle kullanmaya çekiniyordum. Üstelik bir de ”kirpiğini kırar, kirpiğini koparabilir” usulü yorumlar işittiğim için endişem daha da artıyordu. Lakin denemeye karar verdim ve bu vakte kadar kullanmadığıma nitekim pişman oldum. Rimelden evvel kirpik kıvırıcı kullanmak nitekim kirpiklerinizin hacmini arttırıyor. Bazıları rimelden sonra da kıvırıcı kullanıyor fakat ben rimel sürmeden evvel kullanmanızı tavsiye ederim. Şayet siz de kıvırıcı kullanmaktan korkuyorsanız Youtube’dan nasıl kullandığını anlatan görüntülere erişip yardım alabilirsiniz.

Kirpiklerinize fazla dokunmayın

Gün içerisinde kirpiklerinize devamlı dokunuyorsanız bu alışkanlığınızdan bir an evvel vazgeçin. Zira kirpiklere dokunmak onların kırılmasına ve mikrop kapmasına sebep olabilir. Kırılan kirpikler ise ne yazık ki hacimli bir görünüme ulaşamaz.

E vitamini

E vitamini kıl köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Pamuğa damlattığınız vitamini kirpik tabanlarınıza pamuk yada bitmiş bir maskaranın fırçasıyla uygulayarak beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Vazelin mucizesi

Hoşluk ve sıhhat dalında sıkça kullanılan vazelini, kirpik bakımı için de kullanabilirsiniz. Vazelin, kirpiklerinize hem dolgunluk hem de hacim verecek. Uygulaması ise epey kolay. Öncelikle göz etrafınızı temizleyin. Akabinde göz kapağınıza vazelin sürün ve ufak bir pamuk yardımıyla kirpiklerinizi göz kapağınıza hakikat yavaşça bastırın. Nizamlı uygulamada süper bir sonuç alacağınıza eminim.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/hacimli-kirpikler-keskin-bakislar/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu