Sağlık

Hangi şifalı ot neye uygun gelir? Şifalı otlar nasıl tüketilir?

Alternatif tıbbın en sağlıklı otlarını sizler için bir ortaya getirdi. Dr. Feridun Kunak’ın şiddetle tavsiye ettiği birtakım otlar günümüzde yaygın olan hastalıklar içinde tam bir şifa kaynağıdır. İçeriklerinde milyonlarca vitamin ve mineral barındıran otların tüketim biçiminde epey değerlidir. Hangi şifalı ot neye düzgün gelir? Şifalı otlar nasıl tüketilir?

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Doğada en çok bayan hastalıklarına şifası olan besin semizotudur. Semizotu östrojen hormonunu istikrarlar. Bu da bayan hastalıklarının önüne geçmiş olur. Öte yandan günümüzde sıklıkla yaşanan bağırsak meseleleri için de birebir yarar sağlar. Dr. Feridun Kunak’la Meskenlerinize Sıhhat programıyla kent şehir hastalarının ayağına giden ve doğal formüller tavsiye eden Feridun Kunak, Balıkesir’de gittiği bir pazarda gördüğü otların insan sıhhatine olan tesirlerini açıkladı. 

İŞTE FERİDUN KUNAK’IN O TAVSİYELERİ

  • Kantaron otu, mide ağrılarına ve yaralarına yarar sağlar. Yemek sonrası sıklıkla mide yanmasından şikayet edenler için kantaron otunun kuru halinin kaynatılması ve tüketilmesi tavsiye edilir.
     
  • Semizotu, tam bir sindirim sistemi dostudur. Yaz aylarında yoğurtla birlikte tüketilmesi şiddetle tavsiye edilir. Öte yandan menapoz periyoduna giren ya da ağrılı adet süreçleri geçirenler içinde yarar sağladığını söyleyen Kunak, östrojen hormonlarını hareketlendirdiğini belirtti.
     
  • Günümüzde en sık yaşanan sıhhat meselelerinin başında gelen bağırsak tembelliği için de kuru incir önerildi. Kunak, kuru inciri zeytinyağına batırıp bir gün bekletildikten sonra her gün aç karna sabahları bir tane tüketilmesini tavsiye etti. 
     
  • El titremesi dizlerde ağrılar beden içinde kan oranı dengesizliğine bağlı gelişen problemleri bitirmek için ise kuru baklanın yarar sağlayacağının altını çizdi. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2990832-hangi-sifali-ot-neye-iyi-gelir-sifali-otlar-nasil-tuketilir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu