Güzellik

Havalar ısındı cildimizi koruyalım

Cildinizi sıcak havalardan korumak istiyorsanız devamlı pak tutmalısınız. Zira havaların ısınması yağ bezlerinizin daha fazla çalışmasını sağlarken tıpkı vakitte gözeneklerinizin de tıkanmasına neden olur.

Doğal tonik ile sıcak havalarda cildi muhafaza

Cildinizi koruyacağınız toniklerin doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Hazır tonik kullanmaktansa kendi toniğinizi meskende kendiniz yapabilirsiniz. Cam şişe içine bir ölçü maden suyu bir yemek kaşığı limon suyu ek edip ağzını spreyli bir kapakla kapatın. Sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü bu su ile temizleyin. Kullandığınız en doğal ve sağlıklı tonik olacak, sıcak havanın tesirinden sıyrılmanıza cilt koruma konusunda size yardım edecektir.

Hakikat güneş hami ile sıcak havalarda cildi muhafaza

Güneş ışınlarının cilt bozuklarından tutun kansere kadar pek çok olumsuz tesiri var. Bu nedenle güneş ışınlarından koruya tıpkı vakitte cildinizi nemlendirecek güneş kremleri vazgeçilmeziniz olması lazım. Güneş kremi seçerken cildinize yağ katmayacak daha çok nem, su birtakım kazandıracak kremleri tercih edebilirsiniz. Makyaj yaptığınızda her şeyden evvel güneş kreminize öncelik vermelisiniz. Böylece  havanın ısısı ve güneş, cildinizde tamir edilmez yaralar oluşturamayacaktır.

Bakım maskesi ile sıcak havalarda cildi muhafaza

Cildinizin ısıdan olumsuz etkilendiği de fark ettiğiniz an tedbir almalısınız Aksi halde yanık ve yağlanma üzere problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dışarı çıkmadan en az 1 saat evvel cildinize yapacağınız zeytinyağlı maske korunmanıza yardımcı olacaktır. Bir çorba kaşığı zeytinyağı içerisine bir tatlı kaşığı limon suyu damlatın dışarıya çıkmadan 1 saat evvel yüzünüze uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Üzerine nemlendirici kreminizi sürerek sıcak havaya kendinizi hazırlayın. Bu biçimde cildiniz hem nefes alacak hem de korunacaktır.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/havalar-isindi-cildimizi-koruyalim/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu