Sağlık

Her gece yatmadan bir kaşık tüketin! Bal ve karbonatın mucize yararları

Son yıllarda artan hastalıklarının temelinde yetersiz beslenme yer alıyor. Fakat alternatif tıp uzmanları kâfi beslenmeye ek olarak gerekli doğal besinlerin karıştırılarak alınmasını şiddetle öneriyor. Bilhassa bedenin dinlenme saatlerinde alınan besinlerin beden üzerinde tesirinin daha çok olduğu uzmanlar bal ve karbonat karışımının hücrelerin süratle yenilendiğini hatırlattı. Bal ve karbonatın mucize yararları

Alternatif tıpta bir sürü doğal karışım yer alır. Bunlardan en tesirlisi ise bal ve karbonat karışımıdır. Alternatif tıbbın yanı sıra bilim insanlarının da üzerinde çalışmalar yaptığı bal ve karbonat karışımının deforme olmuş hücreleri süratle yenilediği tespit edildi. Uzmanlar bilhassa gece yatmandan evvel bu karışımından bir kaşık tüketildiğinde ve bunun her gece nizamlı yapıldığında bedene inanılmaz yararlar sağladığını açıkladı. Bilim insanları yapılan araştırmada karbonat tozuyla karıştırılan balın hücreler üzerindeki tesiri hakkında bilgi verdi. Deforme olmuş hücreler kanserli hücrelere dönüşürken bedendeki şekeri emer. Karışımın içine bulunan bal her ne kadar hücreler için cazip gelse de karbonatın çözücü tesiri kanserli hücrelerin yok olmasına neden olur. 

gece yatmadan yenildiğinde bedeni yeniler

BAL VE KARBONAT KARIŞIMI NASIL YAPILIR?

Bir yemek kaşığı karbonat tozunu bir kaseye ekleyin üzerine de normalinden daha sıvı olan bir yemek kaşığı bal ekleyip karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı bir gün bekletin. Güneşte beklemesi yararını artırır. Beklettiğiniz karışımı sonraki gün gece yatmadan yiyin. Her gün sonraki gün gece için bu karışımı taptaze yapmanız önerilir. 

bal ve karbonat bedeni temizler

BAL VE KARBONAT KARIŞIMININ YARARLARI

 • Gece yatmadan tüketildiğinde süratli bir uyku hali alınmasını sağlar. Ayrıyeten gece uyku bölünmelerinin yaşanmamasını sağlar. 
   
 • Güçlü bir enfeksiyon sökücü tesiri olduğundan akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur. Bir gecede akciğerlerin hava baloncuklarını açarak rahat bir nefes alış verişine yardımcı olur.
   
 • Boğaz enfeksiyonlarını önlemede tesirli doğal bir ilaçtır.
   
 • Bal ve karbonat karışımı bedende deforme olmuş hiç bir hücre yapısını barındırmaz hepsini yeniler. 
   
 • Kandaki şeker düzeyini istikrarlar.
   
 • Uzun periyodik tokluk hissi vererek bedenin akşam yeme isteğini ve abur cubur isteğini ortadan kaldırır. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2988559-her-gece-yatmadan-bir-kasik-tuketin-bal-ve-karbonatin-mucize-faydalari

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu