Sağlık

Hollywood yıldızı Amber Heard’de hem Borderline hem de Histerik kişilik bozukluğu mu var?

Dünya magazin gündemine bomba üzere düşen Johhny Depp ve Amber Heard şiddet davasında gerçekler ortaya çıktı. Kan donduran argümanların tek tek palavra çıkması uzmanları harekete geçirdi. İsimli tıp uzmanları Heard’ın sözlerinden yola çıkarak ruhsal rahatsızlığı olabileceğini öne sürdü. Hollywood yıldızı Amber Heard’de hem Borderline hem de Histerik kişilik bozukluğu mu var?

36 yaşındaki Amber Heard, 2015 yılında Karayip Korsanları yıldızı olan Jack Sparrow karakteriyle hafızalara kazınan Johnny Depp ile nikah masasına oturdu. İkili yaklaşık bir yıl süren evliliklerinin akabinde soluğu mahkemede aldı. Lakin ortaya atılan savlar ikilinin hayatını değiştirdi. 2017 yılında Heard, Depp’in kendisine şiddet uyguladığını öne sürerek dünya magazin gündemini değiştirdi. Depp’in Hollywood’tan men edilmesine neden olan tezlerde ‘kadına şiddet’ kavramıyla öne çıktı. Bunun üzerine Depp ise Heard’in prestijini zedelediğini öne sürerek ortaya atılan savları yalanlandı. Karşı dava açarak saf olduğunu kanıtlamaya çalışan Depp ve Heard’ın mahkemesi yaklaşık 1 haftadır görülüyor. Depp elindeki delillerde şiddet savlarını çürütmeye çalışırken ortaya çıkan fecî ayrıntılar herkesi şoke etti. 

amber heard ruhsal bozukluk

HOLLYWOOD YILDIZI AMBER HEARD’DE HEM BORDERLİNE HEM DE HİSTERİ KİŞİLİK BOZUKLUĞU MU VAR?

Mahkemede yer alan uzmanlar Amber Heard’in kişilik bozukluğunun olabileceğini söyledi. İsimli tıp psikoloğu Dr. Shannon Curry, Heard’ın tıpkı anda hem Borderline hem de histeri kişilik bozukluğu yaşadığını “Heard’de Borderline ve Histriyonik Kişilik Bozukluğu var. Bu türlü şahıslar duygusal dalgalanma yaşıyor, dikkat çekmeye çalışıyor” kelamlarıyla açıkladı. Curry bunun tedavi edilmediğinde kişi de ruhsal hasarlara neden olabileceğini hatırlatarak Heard’in takviye alması gerektiğini vurguladı. 

boderline kişilk bozukluğu amber heard

BORDERLİNE KİŞİLİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Teşhisi epeyce sıkıntı bir ruhsal hastalık olan borderline kişilik bozukluğunda duygusal çöküş sonrası ani duygusal çıkış ve inişler yaşanır. Süreci duygusal olarak denetim edemez. Gerçeklik algısı gitgide zayıflar. Dönemsel pasifler ve aktiviteler yaşar. 

HİSTERİ KİŞİLİK BOZUKLUĞU NEDİR?

Hareket bozukluklarıyla tespit edilen histeri kişilik bozukluğunda kişini daima olarak kendi kendine konuşur. Olayları kendi çerçevesinde tahlile kavuşturur. Lakin yalnızca kendi doğrularına inanır. İlgi girmedikleri yerde dikkatleri üzerinde toplamak için aksiyonlarda bulunur. Tam bir taklitçi yapıya sahiptir. 

histeri kişilik bozukluğu

BORDERLİNE VE HİSTERİ KİŞİL BOZUKLUĞU TIPKI ANDA YAŞANABİLİR Mİ?

Ruhsal bozuklukların tıpkı vakitte görülme ihtimalleri yüzde yüz oranda tehlikelidir. Kişinin içinde çıkamadığı her ruhsal çöküş bir başkasını getirir. Bu da oturmamış karaktere neden olur. Bu da bir mühlet sonra saldırgan bir kişiliğe yol açar. Uzmanlar bu hisleri tıpkı anda yaşayan şahısların palavra söyleyerek kendilerini bile kandırabileceklerini vurgular. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2988549-hollywood-yildizi-amber-heardde-hem-borderline-hem-de-histerik-kisilik-bozuklugu-mu-var

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu