Güzellik

Hollywood’u ele geçiren ve TikTok’un en büyük trendi: Cam saç

Kim Kardashian’dan Jennifer Lopez’e kadar herkesin radarına aldığı ve TikTok’ta süratle yayılan bu yeni trend, son derece pürüzsüz saçları ağır parlaklık ile birleştiriyor. Sonuç: Cam üzere parlak ve yumuşak saçlar!

Pürüzsüz ve kabarmayan saçlar

Cam üzere görünen saç trendinin ana gayesi pürüzsüz, kabarmayan upuzun saçlara kavuşmak. Konutta cam saç trendine uygulamak isterseniz, uzun açlar için özel olarak geliştirilen ve saçlarınızı daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayacak eserleri kullanabilirsiniz. Özellik Hint yağı ve keratin içeren eserler, uzun saçlarınızın pürüzsüz ve parlak görünmesi için epeyce tesirli.

Su bazlı eserler tercih edin

Cam saç görünümünü konutta elde etmek için birinci adım, uzun saçlar için üretilen bir şampuan ve saç kremi ile saçlarınızı hazırlamak olmalı. Akabinde TikTok’ta da pürüzsüz saçlara kavuşmak için yükselen bir trend olan saç bakım sularından faydalanabilirsiniz. Saç bakım suları, içerdikleri Lamellar teknolojisi sayesinde saç yüzeyini yapılandırır ve daha pürüzsüz, daha parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlar. Tıpkı vakitte su bazlı eserler oldukları için saçınızı ağırlaştırmayacaklardır.

Saçlarınızı tek bir tarafta kurutun

Saçlarınızı, duşta bakım yaptıktan sonra düz bir biçimde kurutmalısınız. Daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm için kurutma makinasına dar bir başlık takarak saçlarınızı tek bir istikamette, yani aşağı hakikat kurutabilirsiniz. Mümkün olduğunca pürüzsüz bir görünüm elde etmek için bir düzleştirici ile saçınızın üzerinden geçebilirsiniz. Bunu yapmadan evvel saçlarınızın hem pürüzsüz ve düz olmasını sağlayan, hem de ısıya karşı koruyan bir serum kullanmayı unutmayın. Saç serumu kullanarak tıpkı vakitte saçlarınızın elektriklenmesinin ve kabarmasının da önüne geçebilirsiniz. Unutmayın, emel saçlarınızın tartı, elektriklenme ya da kabarma olmadan azamî düzeyde pürüzsüz ve parlak olması!

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/hollywoodu-ele-geciren-ve-tiktokun-en-buyuk-trendi-cam-sac/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu