Güzellik

Hoşluk ritüelleri! Beş kolay adım

Fondötenler kenara bb kremlere merhaba!

Kusurlar akıllara gelince fondötenler vazgeçilmezimiz oluyor. Ne yazık ki fondöten kullanırken cildiniziz hava almasını engelliyor, kusurlarınızı saklarken cildinizi daha kusurlu hale getiriyorsunuz. Size tavsiyem makyaj çantanızda fondöten yerine bb ya da cc kremlere yer vermeniz. Evet kusurlarınızı fondöten kadar kapatamaz lakin cildin hava almasını engellemeyecek incelikte olduğu için gündelik kullanım için çok ideal!

Kalıcı parfüm için vazelin

Vazelinin parfümlerinizi daha kalıcı hale getirdiğini biliyor muydunuz? Vazelinin içine bir ölçü parfümünüzden sıkın daha sonra boynunuza ve bileklerinize sürün.  İşte bu kadar! Bu prosedürle parfümünüz daha kalıcı olacak.

Rimel sürerken kartvizit kullanın

Siz de rimel sürerken göz kapaklarına bulaştıranlardan mısınız? Tahlil kolay ufak kağıt yahut kartvizit kullanarak rimelin göz kapağınıza bulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Yeşil çay mucizesi

Cildimize sürdüğümüz eserler kadar besinimize de dikkat etmekte yarar var. Toksinlerden arınmak ve selülitlerden kurtulmak için yeşil çay harika bir kaynak.

Dudaklarınız için peeling zamanı!

Peeling denilince aklınıza daima yüz geliyor olabilir pekala dudaklarınız için de peeling yapabileceğinizi biliyor musunuz? Elbette! Dudaklarınızın pürüzsüz gözükmesi için peeling yapmanız mümkün.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/guzellik-rituelleri-bes-basit-adim/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu