Sağlık

Kahve içmemesi gereken 4 insan tipi

1. Mesaneleri çok faal olan şahıslar:

Çok faal bir mesane çoklukla tesirlerini geceleri göstererek tuvalet ihtiyacınızındaki sıklığı arttırarak meşgul eder. Bu duruma Menopoz, drenaj ilaçları yahut zayıf bir pelvik taban da mesanenin çalışmasını sağlar.

Kahve de devreye girerse, yaşanan durumun oluşması olasıdır. Zira: Kahve yalnızca idrar ölçüsünü arttırmakla kalmaz, tıpkı vakitte idrara çıkma isteğini de arttırır.

2. Panik bozukluğu ve anksiyetesi olan bireyler:

Gergin misiniz ve muhtemelen teşhis edilmiş bir panik bozukluğu yahut telaştan muzdarip misiniz? O zaman  katiyen kahveden kaçınmalısınız.

Kahve, deveranı ve metabolizmayı uyaran doğal bir uyarıcıdır. Tertipli olarak panik atak yahut korku çeken bireyler, aslında kahve içerek daha da kötüleştirebilirler. Nizamlı kahve tüketimi de sonluluk ve huzursuzluğu artırabilir.

3. Hassas mide ve bağırsakları olan bireyler:

Düzenli olarak kahve içen herkes, içeceğin bağırsak aktivitesini uyardığını fark edecektir. Bu nedenle, sabah kahvenizden sonra tuvalete gitmeniz alışılmadık bir durum değildir.

Bununla birlikte, bir fincan kahve içmek hassas bir mide ve bağırsaklar için epey karşıt tesir yaratmaktadır . Özellikle hassas bağırsak sendromu olan şahıslar kahveden uzak durmalıdır.

4. Kalp sıkıntıları olan şahıslar:

Doktorlar ayrıyeten kalp sorunlarınız varsa kahve içmemenizi tavsiye ediyor. Popüler sıcak içecek bir uyarıcı olduğu için, alışılmadık derecede süratli kalp atışı yahut kalp ritmi olanlarda ritmin daha da olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bunun yerine acı bakla kahvesi yahut tahıldan yapılan kahve üzere kafeinsiz alternatifleri tercih edin.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kahve-icmemesi-gereken-4-insan-turu/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu