Güzellik

Kakao Yağının Cilt İçin Yararları

Kakao yağı, yağ asitleriyle dolu olduğu için şahane bir nemlendiricidir. Tıpkı vakitte antioksidanlar açısından da zengindir. Yan tesiri olarak akneye yatkınsanız dikkatli olun, zira bu gözenekleri tıkayabilir. İşe kakao yağının cilde yararları…

Kakao Yağının Cilt İçin Faydaları​

  • Antioksidan bir güç merkezidir: Kakao yağı, cildin yaşlanmasına, koyu lekelere ve donuk cilde neden olabilen hür radikal hasarıyla savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar ile doludur. Cildinizi özgür radikal hasarından korumak, sağlıklı ve genç görünmesini sağlamak için çok değerlidir. Kakao yağı birebir vakitte bir anti-inflamatuardır.
  • Çatlakları ve yara izlerini azaltır: Birçok bayan, kakao yağının tertipli kullanımının hem hamilelik sırasında hem de sonrasında çatlakları uzak tuttuğunu argüman eder.
  • Zengin bir nemlendiricidir: Kakao yağı yağ asitleri bakımından yüksektir ve cildi derinlemesine nemlendirerek beden nemlendiricilerine ve dudak balsamlarına kusursuz bir katkı sağlar. Hepsi cildi besleyen oleik, palmitik ve stearik asitler içerir.
  • Hassas cildi düzgünleştirir: Yeniden garantisi yoktur, fakat kimileri tarafından ve dermatit üzere cilt tahrişlerine yardımcı olduğu için kakao yağı not edilmiştir.

Okuyun:

Kakao yağı sivilcelere neden olabilir mi?

Akneye yatkınsanız, gözenekleri tıkayabileceğinden kakao yağı kullanırken dikkatli olun.

Araştırmalar, kakao yağı kullanmanın cilt üzerindeki yararlarını destekliyor mu?

Cilt bakımında kakao yağının yararlarını kanıtlayan hiçbir çalışma yoktur; yararların birçok anekdot niteliğindedir.

Kakao yağı yara izlerine yardımcı olabilir mi?

Evet, kakao yağı iki yaşından küçük yara izlerinin görünümüne yardımcı olabilir.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/kakao-yaginin-cilt-icin-faydalari.3512/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu