Sağlık

Kalıcı yağ birikimine sebep olan yiyecekler

  Gün içinde yediğimiz lezzetli mi lezzetli yiyecekler her ne kadar gözümüze beğenilen gelse de aslında kalıcı yağlara neden olabilir. Yediklerimize dikkat edelim diye boşuna söylenmiyor lakin bu sefer durum biraz farklı. Kimi yiyecekler yağ birikimine ve bel etrafında simit dediğimiz imajın uzun sür bizden ayrılmamasına neden oluyor. Doğal bu durumu hiçbirimiz istemeyiz. Pekala kalıcı yağ yapan yiyecekler nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim. 

  Yaz geldi diyet programları, sıkı antrenmanlar başladı lakin tüm bunların yanında tüm yıl neler yediğimize de dikkat etmemiz gerekir. Çok fazla yağlı yiyecekler, paketli besinler bedenimizde yağ biriktirir ve bu yağları bedenden atması zordur. Hele ki uzun mühlet antrenman yapmamışsanız daha da zorlaşır ve kalıcı hale gelebilir.

Göbek yapan, kalıcı kiloya sebep olan besinler

Kızartmalar

Son periyotların en çok tüketilen Fast&Food ismi altında derin kızgın ve bol yağda kızartılmış eserlerin tüketimi gün geçtikçe artıyor. Bu besinlere zerzevat kızartmaları dahildir ve bu yağlı besinler göbek oluşumuna neden olur. Öğünlerinizde bu yiyeceklere yer vermemelisiniz.

Toz kahveler, toz içecekler

Marketlerde satılan toz karışım kahvelerin ya da toz içeceklerin içerisindeki tatlandırıcıdan ötürü göbek bölgesi ve bel etrafında kilo sebep olur.

Hamur işleri

Asıl kiloya sebep olan besinlerden biriside unlu mamullerdir, bilhassa beyaz un bunların başında gelir. Her ne kadar konutta yapıyoruz diye sağlıklı olarak düşünüyor olsak da yanılıyorsunuz. Diyet yaparken kurabiye, pasta, börek üzere unlu mamullerden uzak durmak gerekir. Ekmeği bir anda bırakmak yerine çeşidini değiştirerek tahıllı ekmekler tercih edebilir ve porsiyonu azaltabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kalici-yag-birikimine-sebep-olan-yiyecekler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu