Güzellik

Kalmosan Losyon neye güzel gelir? Kalmosan Losyon nasıl kullanılır? Kalmosan losyon fiyatı 2022

İlk görüşte tanıdık gelen lavanta kokulu, yağsız yahut sıvı içerisinde antialerjik ve kaşıntı giderici hususlar içeren pembe renkli bir cilt losyonu Kalmosan kaşıntıya birebir düzgün gelen bir ilaçtır. Yalnızca eczanelerde satılan Kalmosan hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

Etken maddesi Difenhidramin Hidroklorür, Kafur, Çinko oksit, Kalamin ve Gliserin olan Kalmosan losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik üzere kolay cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının süreksiz olarak giderilmesi için kullanılan ilaçtır. İçerisinde bulunan bileşimler sayesinde antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik  (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici tesirleri bu losyon, birebir vakitte ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Uzman tabibin nezaretinde kullanılması gereken bu losyonun içerisinde yer alan etken unsuruna rastgele bir alerjiniz var ise katiyetle bilinçsiz kullanmamalısınız. Kalmosanı iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız. Her türlü pişik problemini tedavi maksadıyla kullanılan Kalmosan, çeşitli nedenlerle ciltte oluşan tahrişleri güzel gelir.Acılı süreçlerde ağda, lazer epilasyon,kulak deldirme üzere durumlarda kullanabilirsiniz.

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir biçimde kullanıldığında önemli sıhhat meselelerine yol açmaktadır. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Kurulayıp çalkaladığınız losyondan biraz elinize dökün. ince bir katman halinde tedavi edilecek bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayın. Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 kez uygulanabilir.

KALMOSAN LOSYON YAN TESİRLERİ NELER?

Tüm ilaçlar üzere Kalmosan losyonun içeriğinde bulunan unsurlara hassas olan şahıslarda yan tesirler olabilir. Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren hipersensitivite reaksiyonlanna yol açabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgede egzama, kaşıntı ve enflamasyon görülebilir. Uygulama sonrası fotosensitivite tepkileri görülebilir.

KALMOSAN LOSYON FİYATI NE KADAR?

100 ml’lik bu losyonun fiyatı 28,07 TL’den satılmaktadır. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2940365-kalmosan-losyon-neye-iyi-gelir-kalmosan-losyon-nasil-kullanilir-kalmosan-losyon-fiyati-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu