Kalp Sağlığı

Kalp sağlığı için öneriler!

Vücuda hayat veren kalbi güvenliğini sağlamak amacıyla sıhhatli beslenmek gerekiyor. Eksperler uyarıyor: Fast food yiyecekler yemeyin. Trans yağdan uzak durun. Spor yapın..

HAYATI TEHDİT EDİYOR!
Kalbi güvenliğini sağlamak amacıyla, kalbe kan akışını gerçekleştiren damarların kuvvetli olması gerekiyor. İnsan vücudundaki damarlar atardamar ve toplardamar olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Atardamarlar, kalpten çıkan aort damarı ile başlayarak dokulara temiz kanı taşıyor. Toplardamarlar ise dokular ve organlar doğrulusunda sarfedilen kanı kalbe taşımaya yardımcı oluyor.

PAKETLİ GIDALARDAN UZAK DURUN!
Damar sertliği, hayatı tehdit ediyor. Atardamar hastalıkları geçmişte yaşlılarda görülürken, bugünümüzde değişen beslenme bağımlılıkları yardımıyla gençleri de tehdit ediyor. Doğallığını yitirmiş, paketli ve trans yağ sahibi olan besinler, hamburger, pizza ve döner gibi fast food yiyecekler, kalbi yıpratıyor. Obezite ve şeker hastalıklarına davetiye çıkartıyor

SEBZE-MEYVELERE YER AÇIN!
MODERN hayatın getirdiği hareket etmeyen hayat da kalp hastalıklarına zemin hazırlıyor. Sağlıklı bir kalbe sahip olmak amacıyla genç yaşlardan itibaren spor gerçekleştirme ve kaliteli beslenmek gerekiyor. Düzenli beslenme, dinamik hayat, derli toplu spor, sigara ve alkol kullanmama gençlerde damar sertliğini engelliyor. Bu da kalp hastalıkları başta olmak üzere diyabet, obezite, yüksek tansiyon problemlerinden koruyor.

AİLENİZDE VARSA DİKKAT!
HAVA 
ve su kirliliğinin olmadığı yerlerde büyüyen, natural beslenme düzenine sahip, stressiz ve sakin koşullarda hayat sürdüren şahıslarda kalp hastalıkları daha az görülüyor. Genellikle ailesinde kalp ve damar hastalığı bulunanların kontrollerini aksatmamaları gerekiyor..

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Selamın aleyküm web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

  2. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım

Başa dön tuşu