Diyetisyen

Kandil simidi kaç kalori? 1 adet kandil simidi kaç kalori? Kandil simidi kilo aldırır mı

Geleneksel olarak ülkemizde tüketilen kandil simidi kandil günleri dağıtılır. Tadı ve kokusuyla kandillerin olmazsa olmazı kandil simidi tüketirken kilo almak istemeyen birçok kişi kaç kalori olduğunu araştırıyor. Pekala enfes tadıyla kandil simidi kaç kalori? Kandil simidi kilo aldırır mı? İşte tüm ayrıntılar:

Kandil günlerinin vazgeçilmez yiyeceği kandil simidi lezzetiyle akşam sofralarını süslüyor. Bilhassa susamlı ve susamsız formda satılan kandil simitleri günün her saatinde atıştırmalık olarak tüketiliyor. Lezzetli olan kandil simitleri fazla tüketildiği takdirde kilo alımına neden oluyor. Bu yüzden kandil simidi ölçüsünde yanlışsız bir halde tüketmek gerekiyor. Pekala 1 adet kandil simidi kaç kalori? Kandil simidi kilo aldırır mı? Kandil simidinin besin bedellerini sizler için araştırdık. İşte yanıtlar:

KANDİL SİMİDİ KAÇ KALORİ?

Özellikle kilo denetimi yapan ve kilo almaktan korkan bireyler için kalori ölçüsü çok kıymetlidir. Üretiminde susam, çörek otu pekmez ve mahlep kullanılan kandil simidi düşük kalori olduğu için diyet yapanlarında tercih ettiği yiyeceklerden biridir. İşte kandil gecelerinin vazgeçilmezi kandil simidinin çok merak edilen kalorisi ve besin değerleri

KANDİL SİMİDİ KİLO ALDIRIR MI?

Diyetisyenler genelde kandil simidinin kilo aldırır mı? sorusunu şu formda cevaplıyor:

Kandil simidinin kilo aldırıp aldırmadığı büsbütün bireye bağlı gelişir. Zira gün içerisinde porsiyon denetimini hakikat yapıp; orta öğün yahut kandil gecelerinde tüketeceğiniz kandil simidini ona nazaran ayarlamanız gerekiyor. Münasebetiyle fazla kaçırmadan gönül rahatlığıyla kandil simidine orta öğünlerinizde yer verebilirsiniz. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2992608-kandil-simidi-kac-kalori-1-adet-kandil-simidi-kac-kalori-kandil-simidi-kilo-aldirir-mi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu