Güzellik

Kaş ortası çizgiden nasıl kurtulursunuz? Çatık kaş estetiği nedir?

Kaş çatma mimiği sonucu oluşan çizgi birçok bayanın rahatsız olduğu sorunlardan biri. Sonlu yahut niyetli değilken bile o denli bir hava oluşturan çatık kaş meselesini gidermek için tahlil arayanlar için botoks tahlil olabilir. Pekala kaş ortası çizgiden nasıl kurtulursunuz? Çatık kaş estetiği nedir?

İki kaş ortasındaki çizgi ekseriyetle vakitle gelişir. Yüzümüzde ki kaslar yıllarca somurtmaktan ve kızgın görünmekten ötürü cildi toplamaya ve çizgiler oluşturmaya zorlar. İki kaş ortasındaki çizgi varlığını birkaç halde anlayabilirsiniz. Kaşlar ortasında II sayısının biçimini oluşturur, alın boyunca yatay çizgiler oluşturur ve hatta ağız kenarlarında sarkık bir tesir olarak görünürler.  Bazı bireylerde ise düzgünce derinleşip katlanmalara ve yarıklara neden olabilir.  Kaş ortası çizgilerde ekseriyetle botoks kullanılır. Tüm botoks uygulamalarında olduğu üzere prosedürün 6 ile 8 ayda bir tekrarlanması gerekir. 

“Kaş ortasına senede bir sefer yapılan dolgu uygulaması ile Kaş ortası kırışıklıklar giderilebilmektedir”

ÇATIK KAŞ NASIL DÜZELİR? ve KAŞ ORTASINDAKİ ÇATIKLAR İÇİN KREM VAR MI?

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise yalnızca botoks uygulaması bunu açabilir. Ama çizgi daha derinleşmişse ve iki parmakla gerince açılmıyorsa yapılacak süreç değişir. Çizgi daha derin ise bir hafta sonraki denetimde biraz daha kalın bir dolgu yapılabilir. Şayet botoks yapıldığında çizgi derinliğinde hiçbir değişiklik olmayacaksa o bölgeye o vakit direk kalın dolgu yapılabilir.

Çatık kaş görünümüne neden olan çizgi çok hafif ise; Kırışık önleyici kremlere çok erken başlamak yararlı olacaktır. Ayrıyeten bilhassa güneşli günlerde güneş esirgeyici krem ve güneş gözlüğü kullanmak, kaş ortası mimik yapmayı azaltacaktır. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2990039-kas-arasi-cizgiden-nasil-kurtulursunuz-catik-kas-estetigi-nedir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu