Güzellik

Kaş trendi 2022: Harika boyama sonuçları için 6 ipucu

Neyse ki, dar ve ince kaşların devri geride kaldı. Bunun yerine kaşlarımızın büyümesinin tadını çıkarıyoruz ve kaşlarımızı doğal ve kalın bir halde kullanmayı tercih ediyoruz. Lakin herkes, yüz tabirleri veren ve daha fazla kontur ve söz veren dolgun ve bariz kaşlara sahip değildir. Bilhassa daha açık renkli olanlar ekseriyetle daha az koyu renkli, zar güç görünen kaşlara sahiptir.

Kaşlarınızı gerçek biçimde nasıl boyarsınız?

Kaşlarınızı kuaförde, hoşluk uzmanında yahut kaş barlarında boyatabilir yahut kendiniz boyayabilirsiniz. Eczanelerden, parfümerilerden yahut çevrimiçi mağazalardan olsun – artık boya kitleri için birçok teklif var. Ancak tıpkı saç boyamada olduğu üzere, kaşları boyarken de pek çok şey aksi gidebilir. Sizi beğenilen olmayan renk sonuçlarından korumak için en değerli ipuçları..

1. Uyumluluğu evvelden test edin

Kaşlarınıza uyguladığınız renkler ve geliştirici jeller bazen göz etrafınızdaki hassas cildi tahriş edebilir. Hatta birtakım insanların renklere alerjisi bile var. Bu, göz etrafında şişlik, şiddetli kızarıklık ve ciltte yanma ile sonuçlanabilir. Kaşlarınızı boyamadan evvel, cildinizin göze çarpmayan bir bölgesinde rengi test edin. Kaş boyamadan yaklaşık bir yahut iki gün evvel bedenin bir bölgesine az ölçüde uygulayın ve sonraki birkaç saat ve gün boyunca tepkisi gözlemleyin. Gözle görülür yahut fark edilir bir tepki görmüyorsanız eseri kaşlarınızda inançla kullanabilirsiniz.

2. Yanlışsız rengi seçmek

Mümkün olan en doğal sonucu elde etmek için kaşlarınızı çok koyu renklendirmemelisiniz. Renk doğal kaşınıza ne kadar yakın olursa, renk sonucunuz o kadar ince olur. Açık tipler orta sarışın, açık kahverengi yahut grafit tonlarına gidebilir. Esmer beşerler ağır bir kahverengi tonu seçebilirler. Daha açık bir tonla başlamak ve yavaş yavaş daha koyu bir gölgeye yaklaşmak daha yeterlidir.

3. Cildi ve kaşları hazırlayın

Ancak renklendirmeye başvurmadan evvel cildinizi kaşlarınızın etrafını hazırlamalı ve yağlı bir krem ​​sürmelisiniz. Bu biçimde cildinizin beğenilen olmayan renk atmasını önlersiniz. Kaşlarınız makyaj ve cilt yağlarından arındırılmış olmalıdır. İdeal olarak, bunun için biraz misel suyu kullanmalısınız.

4. Kaş rengini gerçek uygulayın

Renklendirici ve geliştirici jeli birlikte karıştırdıktan sonra ince bir fırça ile rengi dikkatlice uygulayabilirsiniz. Kaşlarınızı evvel büyüme istikametinde, sonra başka tarafta boyayın. Tüm tüylerin eşit biçimde renkle kaplandığından emin olun.

5. Hakikat maruz kalma süresi

Renge bağlı olarak, maruz kalma müddeti yarım dakika ile tam beş dakika ortasındadır. Renk ne kadar uzun mühlet uygulanırsa, o kadar koyu olur. Açık renkli saçlar çoklukla rengi çok çabuk emer, bu nedenle kısa bir maruz kalma müddeti kafidir.

6. Göz rengini yıkayın

İstenilen maruz kalma mühletinden sonra, rengi nemli bir pamuklu ped ile dikkatlice çıkarmalısınız. Önce boyadığınız kaşla başlayın. Kaşlarınız birinci birkaç dakika içinde biraz yoğunlaşabilir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kas-trendi-2022-mukemmel-boyama-sonuclari-icin-6-ipucu/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu