Güzellik

Kaşlarınızın kalkık durmasını mı istiyorsunuz?

Yüzümüzde ifadeyi ve hisleri en yeterli gösteren kısımlar ortasında kaşlar yer alıyor. Kaşların kalkık görünmesi daha genç ve canlı görünmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Düşük kaşlara estetik operasyonlar ve botokslar sayesinde müdahale edilebiliyor. Ama bunları yapmak istemeyenler içinde çok kolay yapabilecekleri tahliller bulunuyor.

Birinci başta kaşları gerçek alınması gerekiyor

Kaşlarınızın yanlış alınması tüm ifadeyi değiştirebiliyor. Fazla ince alınan kaşlar yahut kalın bırakılan kaşlar düşük kaşlara neden oluyor. Kaşları alırken fazla inceltme yapılmadan üst gerçek almak gerekiyor.

Kaşlarınızın altına aydınlatıcı sürmek işe yarayacaktır

Kaşlarınızın altına süreceğiniz uygun tondaki aydınlatıcı ile gözleriniz çok daha aydınlık ve canlı gözükecektir. Aydınlatıcı kaşlarınızın daha kalkık gözükmesini sağlayacaktır.

Saçları çekmekte işe yarayan teknikler ortasında

Göz hizanızın yanlarından çekeceğiniz birkaç tutam saçı geriden görünmeyecek formda toplayabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız çok daha kalkık gözükecektir.

Son olarak kaşlarınıza sabitleyici sürebilirsiniz

Kaşlarınızın daha uzun mühlet kalkık görünmesi için kaş sabunu, kaş jeli kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı üst hakikat tarayarak genç ve dinç görünüme kavuşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kaslarinizin-kalkik-durmasini-mi-istiyorsunuz/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu