Diyetisyen

Kilo verdiren buzlu yeşil çay nasıl yapılır? Soğuk yeşil çay tarifi!Buzlu çay kilo verdirir mi?

Metabolizma hızlandırmada son derece tesirli olan yeşil çaya sıcak olduğu için orta vermek isteyebilirsiniz. Lakin sizlere önereceğimiz buzlu yeşil çay karışımıyla fazlalık yağlarınızda kurtulabilir ve ince bir bedene sahip olabilirsiniz. Kilo verdiren buzlu yeşil çay karışımı hazırlanışını ve yeşil çayın kilo vermedeki tesirleri…

Türk kahvesi ya da sıcak çikolata üzere sıcak içecekler ne kadar sevilirse sevilsin yaz aylarında hiç çekilmez. Kavurucu sıcaklarda içimizi ferahlatacak soğuk içecekler ararız. İçerisine küp küp attığımız buzlu karışımlar damakta hem güzel bir tat bırakırken hem de serinlemeye yardımcı olacaktır. Yazı fit bir formda bitirmek isteyen ya da fazlalık kilolarından bir an önce kurtulmak isteyen bireylerin tercih ettiği detoks içecekler kimi bireylerde direkt olarak tesir gösterirken kimilerinde işe yaramayabiliyor. 

KİLO VERDİREN BUZLU YEŞİL ÇAY TARİFİ

yeşil çay tarifi

MALZEMELER:

  • 6-8 tane yeşil çay poşeti
  • 4 bardak kaynar su
  • 2 su bardağı dolusu buz küpleri
  • 2 tatlı kaşığı doğal bal (tatlandırma amaçlı)

YAPILIŞI: Yukarıda belirtilen yeşil çay poşetlerini kaynamış suyun içine koyun. 5 dakika demlenmesini bekledikten sonra kibarca çıkartın. Buz küplerinin içine bal ekleyip güzelce çözülene kadar 2 dakika karıştırın. İsteğe nazaran içine limon koyup soğuk soğuk tüketin.

TÜKETİMİ: Günde 2-3 bardağı aşmamak üzere tüketebileceğiniz yeşil çaylı buzlu karışımın fazlası zehirlenmeye neden olabilir. Fazla tüketmemek de yarar var.

YEŞİL ÇAY NEDEN ZAYIFLATIR?

buzlu yeşil çay tarifi

Diyetisyenlerin yağ yakmak isteyen bireyler için önerdiği yeşil çay, saf ve şekersiz hali ile içildiği vakit 0 kalori içerir. Bedendeki yabancı hususların dışarı atılmasını sağlayan yeşil çay, içerisindeki ağır kafein ile yağ yakımını takviyeler. Olağan usullerle alabileceğiniz metabolizmanın düzgünce ısınmış, hareketli ve enerjik olduğunu görürsünüz. Metabolizma suratını ikiye katlayan yeşil çay, ayrıyeten fazla yeme isteğinin önüne geçerek iştahınızı kesmeye de yardımcı olmaktadır.

buzlu yeşil çay kilo verdirir mi?

BUZLU YEŞİL ÇAYIN KİLO VERMEDEKİ ETKİSİ

En ülkü kilo verme çayı olarak bilinen yeşil çayın buzlu hali, başkalarına göre yudumlanması daha kolay bir içecektir. 0 kalori içeren ve Alzheimer, diyabet üzere hastalıklara karşı kuvvetli bir kalkan görevi gören karışım ile metabolizmayı son derece hızlandırabilirsiniz.

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2864664-kilo-verdiren-buzlu-yesil-cay-nasil-yapilir-soguk-yesil-cay-tarifibuzlu-cay-kilo-verdirir-mi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu