Diyetisyen

Kilo Vermek İçin En Düzgün Çay

Otlar ve baharatların eşsiz karışımıyla, fazla kilolarınızdan kurtulmak için farklı tiplerde lezzetli çaylar bulabilirsiniz. Çay vakitsiz bir içecektir.
Diyet sanayisinde çay kültürü, zayıflama çayının pazarlama argümanı altında devam etmektedir. Fakat, yararları elde etmek için kıymetli çay yapraklarına gereksiniminiz yok.

Kilo Vermek İçin En Güzel 6 Çay​

Çay, muhtemelen rastgele bir kilo verme planı için, onu kâfi antrenman ve sağlıklı bir diyetle eşleştirdiğinizde en âlâ sonucu verir. Elbette kilo vermek için çay içmek çok özneldir.

Yeşil çay​


Tüm kilo verme konuşmaları yeşil çay ile başlar. Bir araştırma, nizamlı olarak günde iki fincan yeşil çay içen bireylerin, sistemli olmayan yeşil çay içenlere nazaran daha düşük beden yağ yüzdesi sağladığını gösteriyor. En tesirli zayıflama çayı olarak kabul edilir.

Yeşil çay, yağ yakımını artıran ve metabolizmayı hızlandıran kateşinlerde yüksektir. Yeşil çayın kalori yakan tabiatı, obez ve fazla kilolu beşerler bir nimettir.

Siyah çay​


Piyasadaki en güçlü çay çeşitlerinden biri olan siyah çay, kilo vermeye çalışan beşerler için şahane bir içecek seçimi yapan düzgün ölçüde flavon içerir.

Bir araştırma, yüksek flavonoidli çay içmenin, düşük flavonlu çaylardan daha düşük beden kitle indeksini desteklediğini gösteriyor. Bu nedenle, siyah çay yapraklarını suda demlemek, kilo idaresini desteklemek için kusursuz bir içecek yapar. Ek olarak, siyah çay, kilo verme diyeti ipucu olarak siyah kahveden çok daha az kafein içerir.

Beyaz çay​


Beyaz çay ve yeşil çaydaki kateşinler karşılaştırılabilir, bu da onları kilo kaybı için ülkü hale getirir.

Beyaz çay ekstresi içmek, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu maniler ve mevcut olanların parçalanmasını dayanaklar. Ayrıyeten, en az işlenmiş çaydır, yani beyaz çay yağ yakma özelliklerini korur.

Oolong çayı​


Oolong çayı, siyah çaydan daha hafif ve yeşil çaydan daha koyu olan kısmen oksitlenmiş, klâsik bir Çin çayıdır. Meyveli bir tada ve kokulu bir aromaya sahiptir. Oolong çayı, metabolizmayı hızlandırarak ve yağları yakarak kilo kaybını artırır.

Klinik bir araştırma, iki hafta boyunca kahvaltıda ve öğlen yemeğinde oolong çayı içmenin yemek sonrası yağ yakımını %20 oranında artırdığını gösteriyor. Ayrıyeten, oolong çayı, kilo kaybı için gerekli olan antioksidanlara ve lipit düşürücü özelliklere sahiptir.

Hibiskus Çayı​


Hibiskus çayı içmek, yağ eliminasyonunu artırmaya ve lipid metabolizması genlerini düzenlemeye yardımcı olan birtakım bitki bileşiklerini size sağlar. Yeşil çay içmeyi sevmeyenler için ebegümeci çayı güzel bir seçenektir. Ana öğünlerden yarım saat evvel şeker eklemeden günde 3-4 bardak ebegümeci çayı içmelisiniz. Fizikî antrenman ve diyetle birleştirilirse daha güzel kilo kaybı sonuçları bekleyebilirsiniz. Hibiskus özü, kilonuzu daha sağlıklı bir düzeyde tutabilir.

Pu Erh Çayı​


Çin çay kültürüne has olan Pu Erh çayı, bedeninizin daha fazla yağ üretmesini mahzurlar. Pu-erh çayını içmek için en yeterli vakit, bedenden sindirimi sıkıntı yağları ve fazla yağları atabilmesi için yemekten bir saat sonradır. Pu-erh çayını yanlış vakitte içerseniz, bunun yerine kilo almanıza neden olur. Başka katkı hususları ve tatlandırıcılar eklemeden Pu-erh çayı içerek gözle görülür kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/kilo-vermek-icin-en-iyi-cay.3502/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu