Sağlık

Kilo vermeyi engelleyen sabah alışkanlıkları

Sabah vakitleri diyet programı da dahil olmak üzere günün geri kalanı için insanın ruh halini ayarlar. Bu nedenle sabah yapılan ritüeller, bedenin tüm kalorileri kullanıp kullanamayacağını ve öğle yiyeceğiniz yemeğin ölçüsünü belirler.

Kahvaltı yapmamak

Aslında yediğimiz vakit yediğimizden çok daha kıymetli. Yapılan araştırmalarda, ağır bir kahvaltı ve hafif bir akşam yemeğiyle yapılan diyetin çok daha tesirli olduğunu kanıtladı. Bilim adamlarının geldiği ana sonuç, yüksek kalorili bir kahvaltı yemeyi asla reddetmemelisiniz. Öğlen yemeğiniz orta uzunluk olmalı ve akşam yemeğiniz hafif olmalıdır.

Gün ışığında yürümemek

Güneş ışığı beyaz yağ dokusunun yanmasını sağlar. Kanada Edmonton’daki Alberta Üniversitesi’ndeki araştırmacılar bir deney yapmış ve lipitlerin güneş ışığına maruz kaldıklarında azaldığını kanıtlamıştır. Bu keşif, insanların kış mevsiminde güneş ışığının olmadığı vakitlerde neden kilo aldıklarını kısmen açıklıyor.

Uyandıktan çabucak sonra su içmemek

Bilim adamlarına nazaran yetişkin bir kişinin vücudu% 55 ila% 60 sudan oluşur, bu yüzden uyandıktan çabucak sonra bir bardak su içmek gerekir. Su, metabolizmayı hızlandırır. Ayrıyeten bedenin toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur.

İdman yapmamak

Kalori yakmak ve metabolizmanızın suratını dışında, sabah idmanları iştahınızı azaltmanıza da yardımcı olabilir.

Lezzetli yemekleri akşama saklamak

Şayet tatlı ya da kalorisi yüksek bir yiyecek yemek istiyorsanız bunu sabah yapın. Sabah yenen bir muffin, akşamları yendiğinde daha fazla kilo almanızı sağlar.

Etiketler

beslenme diyet idman gündüz hareket sabah su hayat zayıflama

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kilo-vermeyi-engelleyen-sabah-aliskanliklari/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu