Güzellik

Kırışıklıkları yok eden sihirli formül

30 yaşından itibaren kırışıklara karşı tedbir alınmadığında çizgiler bayanların yüzünde daha çok ve seri bir halde kendini gösteriyor. Bunun en büyük sebebiyse cildi gerçek nemlendirmemek, su içmemek, çok sigara kullanımı ve en önemlisiyle cilde peeling uygulaması yapmayarak meyyit derilerden arındırmamak olarak gösteriliyor.

Doğru ve ihtimamlı bir peeling uygulaması nasıl yapılır?

1 – Öncelikle saçlarınızı toplayın yahut bandanayla sarın.

2 – Yüzünüze özel kullandığınız hijyen bir havluyu yüzünüzün dayanacağı sıcaklık ısısında ıslatarak yüzünüze örtün ve birkaç dakika bekleyin ki bu sayede gözenekleriniz açılarak peeling uygulamanız için en randımanlı hale gelebilsin.

3 – Artık yüzünüzü yüz jelinizle ya da sabununuzla yıkayın

4 – 3 yemek kaşığı toz şekeri yavaşça ıslatın, yüzünüze sürerek oval masaj hareketleriyle yüzünüzün üzerinde gezdirmeye başlayın. (aynı süreci mısır unu ile de yapabilirsiniz)

Dilerseniz bu süreci şekere ezilmiş avokado ve 1 kaşık bal ekleyerek de yapabilirsiniz. Bu esnada balın içerisindeki yüksek mineraller ve avokadoda bulunan vitaminlerde eşlik ettiğinden cildiniz yüksek oranda beslenecektir. Öte yandan yağlı bir cilde sahipseniz tüm bu yukarda önerdiğimiz peeling maskelerine 2 damla limon ekleyerek de sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Peeling uygulaması yaparken dikkat etmeniz gereken bir öbür noktaysa yüzünüze ziyan vermemek olmalı. Bu yüzden tekliflerin eserleri yüzünüze fazla bastırmadan uygulamalısınız ve yüzünüzün temizlendiğini hissettiğiniz anda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak kuru bir havluyla kurulayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kirisikliklari-yok-eden-sihirli-formul/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu