Güzellik

Kırmızıdan gelen güzellik!

Bakım eserleri yerine kırmızı meyveleri tercih edin

Cildimizin hoş ve sağlıklı olması için pek çok vitamin ve minerale muhtaçlığı vardır. Her ne kadar bu muhtaçlıkları cilt bakımına yarayan kozmetik eserlerle gidermeye çalışsak da hiçbir eser doğal kaynakların yerini tutamaz. Kozmetik eserler içerdiği kimyasallar sebebiyle cildimizi korur üzere gözükürken aslında ziyan vermektedir. Cildinizi sağlıklı bir formda güzelleştirmek istiyorsanız kırmızı meyveler tüketmeniz büyük yarar sağlayacak.

Kırmızı üzüm

Üzüm E ve K vitaminlerini içerir. E vitamini cilt tonunu aydınlatıp, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. K vitamini ise göz etrafındaki koyu halkaları yok eder. Ayrıyeten üzüm akne tedavisinde de kullanılan bir kaynaktır.

Yaban mersini

Yaban mersini içerdiği antioksidan sayesinde cilt hücrelerini korur. İçerdiği A vitamini sayesinde cildin yaşlanmasını yavaşlatır. B vitamini sayesinde ise cilde canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Karadut

Karadut cildinizdeki akneleri temizler. Birebir vakit da gözeneklerinizin açılıp toksinlerden arınmanıza yardımcı olur. Cilt hasarlarını onarır ve canlı bir görünüm kazandırır.

Kızılcık

Kızılcık, cilt yağlarından kurtulmak için teğe bir. Cilde tazelik katan C vitamini açısından hayli varlıklı bir meyve. Kışın tüketilmesi taktirinde cildi şiddetli hava şartlarının ziyanlı tesirlerinden korur.

Çilek

Yazın en sevilen meyvesi çilek; gözenekleri sıkılaştırır, cilt tonunu istikrarlar, folik asit özelliğiyle hücre yenilenmesini arttırırken cildi meyyit derilerden de arındırır.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kirmizidan-gelen-guzellik/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu