Güzellik

Konutta hazırlayabileceğiniz dudak bakımı tanımı

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz doğal dudak bakım tanımları ile dudaklarınıza bakım yapma talihiniz var. Meskende hazırlanan bakım eserleri hem ekonomik olarak daha az para harcamanıza neden olur daha da değerlisi doğal gereçler ile daha sağlıklı bir bakım uygulanabilir. İşte dudaklarınıza evde bakım yapmanızı sağlayabilecek kolay dudak bakımı tanımlarını sizler için hazırladık. Bilhassa uymadan evvel akşam saatlerinde haftada 2-3 defa uygulanabilecek peelingler ile dudak üzerindeki meyyit deriyi temizleyerek dudaklarınızı canlandırabilirsiniz.

Şekerli ve ballı dudak peelingi

Malzemeleriniz epeyce kolay; Biraz bal, bir damla vanilya ve bir çorba kaşığı esmer şeker. Bunları bir kaba alıp krem haline gelene kadar karıştırınız. Sonra hava geçirmeyen kavanozda buzdolabı içinde saklayanız. Dudaklarınıza haftada bir iki kere uygulayın ve sonra ılık su ile dudaklarınızı nazikçe temizleyin.

Nemlendiricili dudak peelingi

Ruj halinde hazırlanmış dudak nemlendiricilerden birinin içini çıkartın. Bu nemlendiriciyi bir kaşık yardımı ile yeterlice eziniz. Ezerkende içine iki çay kaşığı toz şeker ekleyerek karışımı macun haline getirin. Daha sonra karışımın içine bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyiniz.
Bu karışım ile dudaklarınıza haftada 3 defa masaj yapabilir daha sonra dudaklarınızı ılık su ile durulayarak dudak bakımınızı bitirebilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/evde-hazirlayabileceginiz-dudak-bakimi-tarifi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu