Sağlık

Konutta sırt kaslarınızı geliştirecek antrenman teknikleri

  Bedenin en kıymetli ve en büyük kaslarından olan sırt kasları estetik ve sıhhat açısından epey değerlidir. Düzgün dik bir duruş ve halli güçlü sırt kasları giydiğiniz kıyafetlerin daha güzel durmasından, ağrılarınızın azalmasına kadar birçok sorunu tahlile kavuşturacaktır. Amaçlarınıza meskende hiçbir alet olmadan rahatlıkla kavuşabilirsiniz. İşte rastgele bir spor aletine gereksinim duymadan uygulayabileceğiniz hareketler. 

Köprü Hareketi

Köprü hareketi bilhassa sırt kaslarınızın alt kısımları için epeyce âlâ bir idmandır. Sırt üstü yatıp, dizlerinizi üst çekin ve ayaklarınızı yere sabitleyin, ayaklarınızdan takviye alarak bel ve kalçanızı yerden kaldırın. Üst gövdeniz, karnınız ve bacaklarınız düz çizgi haline gelene kadar devam edin.

Şınav

Her ne kadar imtihanın göğüs geliştirdiği bilinse de aslında sırt kaslarına da epeyce tesir sağlamaktadır. Konutta yaptığınız sırt idmanları sırt yağlarının yakılmasında çok tesirlidir ve böylelikle daha yeterli bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Superman Hareketi

Superman hareketi bedeninizin esnekliğini arttırarak tıpkı vakitte sırt kaslarınızın gelişmesini sağlar.

Bird Dog Hareketi

Bird dog hareketi meskende spor aletleriniz olmadan yapabileceğiniz en tesirli hareketlerdendir. Sırt kaslarınız için çok tesirlidir tıpkı vakitte sırtınızın yanı sıra kalçalarınızı da güçlendirir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/evde-sirt-kaslarinizi-gelistirecek-egzersiz-yontemleri/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu