Sağlık

Koronavirüste artan olay sayıları paniğe neden oldu! Uzmanlardan yüreklere su serpen açıklama

3 ay evvel maskeye dair zorunluluğunda kaldırılmasıyla pandeminin izleri tam olarak silindi derken Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan bir ihtar geldi. Haftalık hadise sayısında önemli bir artış yaşandığının altını çizen Bakan Koca, aşının ehemmiyetini tekrar hatırlattı. Kısa periyodik paniğe neden olan bu açıklamalar hakkında uzmanlar konuştu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Yoğun bakım ünitelerinde hastanın olmadığı bir sürece girdiğimiz bu günlerde olay sayılarındaki artış bilhassa toplu alanlarda maske kullanımını ve uzaklığın kıymetini tekrar hatırlattı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın evvelki gün artan olay sayılarındaki uyarısı üzerine akıllara pandemi kurallarının yine gelip gelmeyeceği geldi. Bu mevzu hakkındaki detaylı bilgileri ise uzmanlar açıkladı.

koronavirüs hadiselerinde artış

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, sürecin nasıl ilerleyeceğine dair merak edilenleri Yasemin.com muhabiri Müge Çakmak’a açıkladı. 

bi haftalık koronavirüs tablosu

MASKE VE ARALIK HER VAKİT ÖNEMLİ!

Akkoyunlu, 2 yıllık pandeminin tesirinin gittiği bu günlerde artan hadise sayılarının telaş oluşturmaması gerektiğini fakat maske ve aralık kuralına her vakit muhtaçlığımız olduğunu hatırlattı. Bu iki kurala hayatımız boyunca dikkat etmemiz gerektiğini söyleyen Akkıyunlu, koronavirüs dışında bir çok hastalığında böylelikle engellenebileceğini vurguladı. 

İŞTE PROF. DR. MUHAMMED EMİN AKKOYUNLU:

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2990283-koronaviruste-artan-vaka-sayilari-panige-neden-oldu-uzmanlardan-yureklere-su-serpen-aciklama

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu