Güzellik

Kozmetik çekmecelerinizi temizleme vakti!

Çekmeceler için bakım zamanı!

Bahar gelirken kışlıklarımızı bir kenara kaldırıp yazlıklarla dolaplarımızı donatırız ve paklığa girişiriz. Pekala ya kozmetiklerle dolu çantalarımızı ya da çekmecelerimizi de temizliyor muyuz? Kıyafetlerde yaptığımız bahar temizliklerini aslında kozmetik eserlerle dolu çanta ve çekmecelerimiz için de yapmamız gerekmekte. Bu cins eserler gün içerisinde ziyadesiyle toza ve bakteriye maruz kalmakta. Bir de bu eserleri cildinize sürdüğünüzü düşünürsek kesinlikle temizlemeniz gerektiğini söylemekte yarar var.

Eserlerinizi ayıklayın

Öncelikle bir havlu serin ve eserlerinizden hala kullanabilir ve pak olanları havlunun üstüne geri kalanını ise çöpe atmak için ayıklayın. Bazen üşengeçliğimizden kullanmadığımız ya da eskiyen eserleri de temizlerle yan yana koyma eğiliminde bulunabiliyoruz. Fakat durum cildimizin sıhhati açısından çok riskli!

Kategoriye ayırın

Gözler bakteri açısından en sakıncalı bölgemiz. Bu yüzden göz için kullandığınız eyeliner, maskara üzere eserleri farklı yerlerde koruma etmelisiniz.

Son kullanma tarihlerine dikkat

Bilhassa güneş kremlerinde son kullanma tarihi geçmiş olanları kesinlikle atın. Unutmayın güneş kremlerini açtıktan sonra kullanma ömrü 1 yıldır. Şayet müddeti geçmiş güneş kremlerinizi saklıyorsanız kollayıcı özellikleri büyük ihtimalle artık yok.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kozmetik-cekmecelerinizi-temizleme-vakti/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu