Sağlık

Kum saati beden için kıymetli 3 egzersiz!

Marilyn Monroe, Beyoncé ve Jennifer Lopez’in ortak noktası nedir? Üç ünlü de mükemmel, feminen kum saati figürleriyle tanınır . Kum saati tipi yahut X tipi, gür bir göğüs, dar bir bel, kıvrımlı kalçalar ve düzgün bir bacaklar ile karakterizedir . Kum saati figürü, kadınlığın özü ve şu anda tanınan bir hoşluk ülküsüdür.

Bir bayan kum saati figürü için 3 egzersiz

Daha çok armut yahut elma tipi misiniz? Gerekli disiplin ve gerçek eğitim ile hoş kıvrımlar geliştirebilir ve tanınan kum saati oranlarına çok daha yakın olabilirsiniz.

Aşağıda, idman planınızda eksik olmaması gereken idmanları sunuyoruz:

1. Squat

Bir kum saati figüründe eksik olmaması gereken şey nedir? Düzgün bir alt! Ve bunu forma sokmanın en yeterli yolu squattır.

 • Omuz genişliğinde başka dururlar. Sırtınız düz. Ellerinizi başınızın gerisinde birleştirebilir yahut göğsünüzün önünde çaprazlayabilirsiniz.
 • Kıçını yanlışsız hareket ettir. Bir sandalyede oturmak üzere.
 • Aşağı inerken ayak parmaklarınız ayak parmaklarınızın üzerine çıkmamalıdır.
 • Yukarı çıkarken kalçalarınızı sıkın ve kalçalarınızı öne yanlışsız itin.

10 tekrar, 3 set

2. Mekik

İnce bir bel için, kum saati tesiri yaratmak için obliklerinize odaklanan karın antrenmanlarına odaklanın. Bu nedenle yan mekikler eksik olmamalıdır.

 • Bir minderde yedektesiniz. Bacaklar kurulur.
 • Şimdi bükülmüş dizinizi sağ tarafa yanlışsız bükün.
 • Kalçalarınız yavaşça içe dönük ve sol yan karın kaslarınız tavanı gösteriyor. Omuzlarınız yerle temas halinde olmalıdır.
 • Ellerinizi başınızın gerisinde gevşek bir biçimde kenetleyin ve gövdenizi düzeltin. Omuzlarınız yerden yüksekte olmalı ve başınız direkt omurganıza hakikat tutulmalıdır.
 • En yüksek noktada kısa bir mühlet tutun, akabinde üst vücudunuzu denetimli bir aşağı hareketle tekrar indirin.

10 tekrar, 3 set

3. Çağdaş bir silüet için yanal önkol desteği

İnce bir bel ve düzgün kalçalar için bu antrenman katiyetle idman planınızdan eksik olmamalı. Yanal önkol dayanağı, yan karın kaslarını da çalıştırır ve siluetinizi görünür biçimde şekillendirir.

 • Sağ tarafınıza yatın. Sağ ön kolunuzda kendinizi destekleyin, kolunuzu omzunuzun altında tutun. Ayaklar yerleştirilir ve bacaklar gerilir. Pelvisinizi kaldırmak ve bedeninizi havada düzeltmek için kollarınız ve ayaklarınızla yere bastırın.
 • Vücudunuz baştan bele ve ayaklara kadar düz bir çizgi oluşturur.

30 saniye basılı tutun, akabinde öteki tarafa dönün

Kum saati figüründe  diyet de önemlidir

Kas yaparak hoş, feminen kıvrımlar elde ediyorsanız , beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Vücudunuza meyve ve sebzeler üzere mümkün olduğunca sağlıklı, işlenmemiş besinler tüketin ve yüksek kaliteli karbonhidrat ve proteinlere inancın, örneğin yağlı balık, yumurta, baklagiller, yulaf ezmesi ve fındık. Öte yandan, çok fazla şeker, alkol ve kolay karbonhidratlar zindeliğiniz için ziyanlıdır.

İpucu: Hakikat kıyafetlerle bile kendinizi bir kum saati figürüne dönüştürebilirsiniz. Dar kalem etekler, yüksek muhakkak kot pantolonlar ve özel kesim elbiseler dar bir orta noktayı vurgular ve kalçalarınızı harika bir formda gösterir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kum-saati-vucut-icin-onemli-3-egzersiz/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu