Anne ve Çocuk

Lavin isminin manası nedir? Lavin ismi Kur’an’da geçer mi? Lavin ne demek?

Dilimize yabancı lisanlardan ve kültürlerden girmiş bir çok söz bulunmaktadır. Bunlardan birçoğu isimler oluşur. Ülkemizde son vakitlerde değişik isim arayışına giren ebeveynlerin manasını merak ettiği Lavin ismini sizler için araştırdık. Lavin isminin manası nedir? Lavin ismi Kur’an’da geçer mi? Lavin ne demek?

Son devirler ebeveynler çocuklarına koyacakları isimler için seçici ve manalarının hoş olmasına bakıyor. Hoş bir mana taşıyan isim, sahibini de o hoşluğa çektiği düşünülüyor. Son devirde kız çocukları için en çok aratılan isimlerden biri de Lavin ismi. Çağdaş isimler ortasında olan ve söylem bakımından da kolay söylenebilen Lavin, İsveç kökenli bir isim olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Lavin isminin manası nedir? Lavin ismi Kur’an’da geçer mi? Lavin ne demek? Lavin isminin özellikleri nelerdir? Lavin TDK manası nedir?

kız bebek

LAVİN İSMİNİN MANASI NEDİR?

Lavin İsveç kökenli bir isimdir ve toplamda dört manası mevcut.

Her şeyin üzerinde ay üzere parlayan, ay üzere manasını taşır.

Çığ, heyelan manasına da gelmektedir.

Temiz, saf, berrak olan şey manasına gelir.

Son olarak da en hoş kokulu kişi manasıyla herkesi etkilemeyi başarıyor.

kız bebek

LAVİN İSMİ KUR’AN’DA GEÇER Mİ?

Bir çok ebeveyn bebeğine koyacağı ismin Kur’an’da geçmesi istiyor. Dinin temsili ve açıklaması olan Kur’an’da Lavin simi ise maalesef geçmemektedir. Lakin dinen çocuklara bu ismin verilmesinde bir sakınca da yoktur.

LAVİN TDK MANASI NEDİR?

Lavin siminin kelamlık manası ise karşımıza çığ heyelan manasıyla çıkıyor. Yabancı kökenli olan bu isim daha çok doğal afetlerde görülen durum karşısında kullanılıyor.

kız bebek

LAVİN İSMİNİN ÖZELLİKLERİ 

Lavin isminin taşıyan kız çocukları çoklukla duygusaldır. Bu neden hayatlarına hisleriyle istikamet vermekten memnunluk duyar. Değerli kararları alırken de hisleri ile aldıkları için her aman gerçek kararlar alamayabilirler. Üzülmesinin kaçınılmaz olduğu Lavin ismi, ayrıyeten çok merhametli ve vicdanlı yapısıyla da dikkat çeker. Kendisi kötüyü bilmediği için, hayattaki kötülükleri de çok fala ayırt edemez. Hayatlarının en kıymetli ögesi sevgidir. İş hayatlarında da duygusal olarak yaklaşımları yüzünden daima iş değişimi kelam konusu olabilir. Karşı cinste de sonsuz aşk ve sadakat arar. Daha saf yapısıyla kandırılmaya müsait üzere görülse de şayet göz yumuyorsa daha çok ikinci talihi verdiğindendir. 

kız bebek

LAVİN İSMİNİN HARF TAHLİLİ NEDİR?

L: Sanatsal tarafları kuvvetli ve yetenekli şahısları temsil eder. 

A: Algılama gücü yüksek ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek şahısları temsil eder. Ayrıyeten çok yeterli salağa yatsa da aslında tüm olan bitenin farkında olan şahıslardır.

V: Sosyallikten çok kendi içine dönük, daima kendiyle tartışma içerisinde düşünen insanlardır ancak daha çok umursamaz görünmeyi tercih ederler.

İ: Hassas ve duygusal kişilik yapısıyla çabuk kırılırlar. Asla hiç bir berbatlığı bir diğerine yakıştıramaz ve bu durumda daima hayal kırıklığına uğrar.

N: Genellikle sağ duyu sahibi ve üstün güçleri olan bireyleri temsil eder. Mistik güçlerinin yanı sıra sezgileri de epey güçlüdür. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2992535-lavin-isminin-anlami-nedir-lavin-ismi-kuranda-gecer-mi-lavin-ne-demek

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu