Güzellik

Makyaj temizleme mendilleri kırışıklığa neden olabilir

Makyaj temizleme mendillerini tek bir adımda tesirli bir formda temizledikleri için seviyoruz, fakat uzun vadede cildimiz için pek de faydalı olmayabiliyor. Birtakım durumlarda, makyaj izini silmek için bir mendille sahiden sert bir halde ovalamamız gerekebiliyor ve cildimizi gergin ve kuru hissedebiliyoruz.

Makyaj temizleme mendili kullanmak, cildimizi ince çizgiler ve kırışıklıklar halinde erken yaşlanmaya karşı daha hassas hale getirebilir mi? Bunu öğrenmek için uzmanlara sorduk.

Nemlendirme faktörlerini azaltabilir

Uzmanlara nazaran, kimi makyaj temizleme mendillerinin kullanılması, kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir. Makyaj temizleme mendillerinde çok çeşitli içerikler var ve bilhassa alkol içerenler cildimizin kurumasına neden oluyor. Bu, cildinizin pürüzsüz bir görünüm için kıymetli olan doğal nemlendirme faktörlerini de azaltabiliyor.

Uzmanlar her şeyden evvel, cilt dostu bileşenler içeren makyaj temizleme mendillerini aramanızı tavsiye ediyor. Örneğin, hiyalüronik asit ve C vitamini içeren mendille, başkalarına nazaran kuruluğu önlüyor.

Kuruluğa neden olmayacak bir makyaj mendili seçtikten sonra, kıymetli olan uygulama sırasında nazik olmaktır. Göz ve dudak bölgesinde, eserlere ve ayrıyeten kronik manipülasyona hassas olabilen çok hassas bir cildimiz var.

Unutmayın, makyajınızı nasıl çıkarırsanız çıkarın, serum yahut kremlerle temizledikten sonra cildinize nem katmanız kıymetlidir.

Etiketler

çicgi cilt hijyen kırışıklık makyaj mendil nemlendirme temizleme yaş

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/makyaj-temizleme-mendilleri-kirisikliga-neden-olabilir/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu