Güzellik

Makyajınız ile sakın uyumayın

Makyajla uyuduğunuz  cildinizdeki yağ istikrarıyla de oynadığınızı unutmayın. Hoş gözükmek için yaptığınız makyajı silmeden yatarsanız akneli, yorgun ve kırışık bir cilt ile karşı karşıya kalırsınız aman dikkat.

Göz farı ile uyumak

Göz farını cildinizin en hassas ve en kolay kırışan bölgesi olan göz bölgesine uyguladığınız için, göz farıyla uyumanın ne kadar tehlikeli olduğunu siz de fark edebilirsiniz. Bu bölgenin gün içerisinde karşılaştığınız bütün mikropları kendine çekmesi ve makyaj eserlerinin bu mikropları beslemesi nedeniyle göz sıhhatinize ve güzelliğinize ehemmiyet veriyorsanız, mutlaka göz makyajınızı temizlemeden uyumamalısınız. Maskara ile uyumak ise sertleşmiş olan kirpiklerinizin uyku esnasında kırılmasına neden olur.

Fondöten ile uyumak

Fondötenle uyumak cildinizin yenilenmesini pürüzler ve cildinizin ziyan görmesine sebep olur. Kalın bir formda sürdüğünüz fondöten gün boyunca çevresel tesirlere maruz kalır. Bunlar makyajın kendi kendine azalmasına neden olurken cildinizin yenilenmesini de önler.

Ruj ile uyumak

Ruj her ne kadar öteki makyaj materyalleri kadar tehlikeli olmasa da, dudaklarınızın kurumasına ve çatlamasına neden olur.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/makyajiniz-ile-sakin-uyumayin/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu