Güzellik

Makyajla yüz germe nasıl yapılır?

Yeni trend alarmı

Hoşluk standartları her geçen gün değişiyor. Son devirlerde ise gergin yüz sınırları epey tanınan bir hale geldi. Bunun için çeşitli bantlarla göz kenarlarından yüz gerdirilirken alternatif olarak öteki formüllerde tercih edilebiliyor. Bilhassa ünlülerin tercih ettiği yüz germe trendi ilgi çekmeye devam ederken bakalım operasyona gerek kalmadan makyajla bu işi nasıl halledebiliriz.

Kapatıcıyı şakaklara sürün

Olağanda fondöteni göz altına üçgen çizip yanaklara hakikat indirerek sürüyoruz. Bu halde sürdüğümüzde yüz çizgilerimiz daha büyük gözüküyor. İşte tam da bu yüzden yüzünüzü gergin gösterecek fondöten sürme hilesi var. Nasıl mı? Fondöteni yanaklarınıza yanlışsız değil, az ölçüde kullanarak şakaklarınıza hakikat dağıtın. İşte bu kadar basit!

Hakikat bronzer kullanımı

Bronzer, kontür ya da allık üzere eserler kullanıyorsanız bunları da kesinlikle kaş bitiş hizasında sürmelisiniz.

Kaşlar üst

Gergin bir yüz sınırı için olmazsa olmaz öge kaşlar! Kaşlarınızı kesinlikle üst yanlışsız şekillendirmelisiniz. Kaş kuyruğunuz şayet düşükse, kalemle çok uzatmamanız gerekmekte. Aksi takdirde daha düşük gözükebilir. Kaşınızın kavis kısmını biraz üstten çizmelisiniz. Kaş altınıza ise aydınlatıcı sürmeyi unutmayın.

Eyeliner

Eyelinerınızın ince ya da kalın olması fark etmez. Kıymetli olan kesinlikle üste yanlışsız çekmelisiniz.

Bu adımları tamamladığınız taktirde ”Face Lift” tesiri bir görünüm elde edeceksiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/makyajla-yuz-germe-nasil-yapilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu