Sağlık

Mevsim geçişlerinde hastalıktan korunmanın yolları

  Havalar soğumaya başladı, kış yavaş yavaş geliyor ve bu soğuklar üstüne üstlük hastalığı da beraberinde getiriyor. Pekala bu soğuk havalardan, hastalıktan kendimizi nasıl koruruz? Doğal yolları nelerdir?

  Hastalandığımızda tüm şifayı bitkilerde, doğal eserlerde arayabiliriz. Ballı çörekli otlu karışımlar, ıhlamurlar hepsi her kedere devadır. Gelin birlikte bizi hastalıktan koruyacak bu karışımlara bir göz atalım. 

Zerdeçal Suyu

Zerdeçalın içinde bulunan antiviral, antioksidan ve antienflamatuvar özellikleri sayesinde bedenimizi yabancı hususlardan korur. Bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve virüs, bakteri üzere yabancıların bedenimize girmesini engelliyor.

Bitkisel Çay Karışımı

Hastalığa yakalandıysanız ve öksürükten şikayetçiyseniz hatmi kökü, keten tohumu, adaçayı, limon ve bal sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıyeten kuvvetli bir balgam söktürücüdür.

Mürver Şurubu

Mürver çiçeğinin başrolde olduğu bu şifa kaynağı, hastalıktan eser bırakmayacak. İçindeki A, B ve C vitaminiyle bedenimizin hastalıklara olan direncini güçlendirerek balgam söktürür, göğsü yumuşatır, ateşi düşürür ve terlemeye yardımcı olarak bedenden toksinlerin atılmasını sağlar.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/mevsim-gecislerinde-hastaliktan-korunmanin-yollari/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu