Güzellik

Mevsim geçişlerinde saç sıkıntılarını önlemek için tavsiyeler!

Şampuan seçimi değerli

Şayet bu devirde siz de kepeklenme sorunu yaşıyorsanız tedaviye gerçek şampuan seçimiyle başlamalısınız. Kepeklenme sorununu çözmek için kesinlikle kepek tersi şampuanlar kullanmalısınız. Çinko pirition, selenyum sülfit, ketokonazol, katran, salisilik asit içeren şampuanların kullanımı kepeğe karşı yarar sağlar. İçeriklerine bakarak bu stil şampuanları tercih edin.

Zeytinyağı ve mineraller

Kepeklenme için bir diğer tahlil ise zeytin yağı ve mineraller. Baş derinize bu yağlardan birini sürün. Bir kaç dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Bu yolla saç deriniz yumuşayacak akabinde taradığınızda ise saçınızdaki kepeklenmeler ve pullanmalardan arınacaksınız.

Sabun kullanmak

Yüz ve baş derinizi yumuşak bir sabunla nizamlı olarak yıkamak seboreik dermatite karşı tesirli bir yol. Fakat unutmamak gerekir ki sabun kullanmak cildi kurutacağı için akabinde nemlendirme süreci uygulamalısınız.

Birtakım saç eserlerine orta verin

Saç spreyleri, jöleler ve saç şekillendirici kremler saç sorununuz geçene kadar orta vermeniz gereken eserler ortasında.

Baharatlı besinlerden uzak durun

Saç sıhhatiniz açısından baharatlı besinlerden uzak durmanızda yarar var. Bu besinler seboreik dermatiti yani saç sorunlarından oluşan kaşıntıyı arttırabilir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/mevsim-gecislerinde-sac-sorunlarini-onlemek-icin-tavsiyeler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu