Mezoterapi bir çok soruna çözüm oluyor!

Medikal Estetik Hekimi Dr.Metehan Özgür,Mezoterapi programsı ile ilgili mühim bulgular verdi!

1952 senesinde ilk kez Dr. Michel Pistor doğrulusunda yapılan, 1987 senesinden itibaren Fransız Tıp Akademisi doğrulusunda geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilen mezoterapi, değişik amaçlara yönelik hazırlanmış özel ilaç karışımlarının derinin orta tabakasına, özel iğne uçları kullanılarak yapılan özel bir enjeksiyon yöntemidir. Profesyonelce yapıldığında çok güzel neticeler almaktayız. Her probleme en ideal derinlikte ve en ideal maddeyi enjekte ediyoruz. Bu maddeler arasında kabaca natural bitki özleri, homeopatik ajanlar, ilaçlar, vitaminleri başka biyoaktif maddeler sahibi olan karışımları ki şunlar arasında gençlik aşıları, somon dna denilen mamüller de vardır. Mezoterapi programları çok geniş bir yelpazedir. Cilt yenilenmesi, leke problemleri, kırışıklık tedavisi, çevresel incelme, sıkılaşma,saç dökülmesini önleme, saç köklerini güçlendirme ve hem de süreğen ağrı sorunlarında mezoterapi programktayız dedi.

HER YAŞTAKİ HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

Dünyada trend bundan sonra yaşlanma şimdilik başlamadan önlemini almaya doğru ilerliyor. Günümüzde mezoterapi programları bundan sonra daha genç yaşlarda başlıyor. Anti-aging programlar ne kadar erken başlanırsa o kadar başarılıdır. 20’li yaşların ortalarından itibaren yaşlanma sürecinin bulguları olan ince kırışıklıklar meydana çıkmaya başlar ve vakitle bu kırışıklıklar derinleşir. Cilt yaşlanma süreci devam eder iken kemik ve ciltaltı yağ dokusu da biçim ve yer değiştirmeye devam eder. Bütün şunların neticesinde bütünsel olarak “yaşlı ve yorgun” bir ifade karşımıza çıkar. Günümüzde bundan sonra biliyoruz ki yaşlanma süreci bütünsel olarak ele alınmalıdır. Cilt beslenirken; kemik ve yağ dokusundaki kayıplar, dokuya uyumlu maddelerle yerine konmalıdır. Bu sayede de cildin fizyolojisine ideal olarak, yaşlanma yerine “yaş alma” oluşmalıdır. Bunlar sağlanırken bedeni samimi besleyen bir grup takviyelerle daha da sıhhatli ve tesirn bir anti-aging protokol oluşturulmalı.

İŞLEM NE KADAR SÜRER VE ACI VERİR Mİ NE ZAMAN TEKRAR EDİLMESİ GEREKİR?

İşlem süreci oturumlarla düzenlenir. Her hastaya özel olarak bir yol çizilmesi gereklidir ve bir standarda bağlamak doğru değildir. Ama tekrar de ortalama olarak bir harita saptamak gerekirse, genç ciltlerde 2 ile 4 oturum, orta yaş ciltlerde ise 4 ile 6 oturum daha ileri yaşlardaki ciltlerde ise 6 ile 8 oturumlık bir program yeterli olacaktır. 6 ayda bir tekrarlenmesi ve koruyucu ara oturumlar yapılması tesirnliğin kalıcılığı yönünden mühim destekleyici vazifiyeti görür. Uygulama evvel lokal anestezik kremler sürülür, aşağı yukarı 15-20 dakika kadar tesir etmesi beklenir. Daha sonra bu kremler iyice temizlenerek mezoterapi işlemine başlanır. İğneler çok ufak bulunduğu amacıyla fazlası vakit hissedilmez bile, tabiri caizse “sinek ısırığı” gibi bir acı olabilir. Enjekte edilen kokteyllerin konusuna göre saniyeler sürecek bir yanma hissi oluşabilir. Genel olarak işlemler maksimum 30 dakika sürmektedir. Hemen ardından danışanlarımız normal ömürlerine dönebilirler..

MEZOTERAPİ’NİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Nadiren de olsa mezoterapi programları sırasına ya da ardından ödem, hassasiyet, eritem, noktasal kanamalar gibi lokal komplikasyonlar görülebilir. Bu lokal komplikasyonlar fazlalıkla geçici ve hafiftir. Lokal komplikasyonlar genelde enjekte edilen ürünün dozajı, bileşimi, kalitesi, gereçin geç emiliminin yanısıra, her enjeksiyon noktasına aşırı miktarda gereç enjekte edilmesi, ideal derinlikte enjekte edilmemesi ve oturumların gereğinden sık Aralıklarla uygulanması, aşırı künt iğne kullanılması gibi kötü program teknikleri neticesi meydana çıkmaktadır..

Öncelikle mezoterapi yöntemini uygulayacak doktorlerin, ideal endikasyonlarda, ideal madde seçimini ve ideal yöntemi bilmesi gereklidir. Enfeksiyöz komplikasyonların önlenmesi amacıyla hijyen koşullarına bilhassa ilgi edilmelidir. Enjekte edilecek maddelerin mümkün yan tesirsi, gelişebilecek komplikasyonlar ve hasta idaresi son derece mühimdir. Hastalar mezoterapide kullanılacak ilaçların tesirnliği, güvenilirliği ve yan tesirsi konusu ile ilgili bilgilendirilmelidir. Bu yüzden de mezoterapi programlarının doktorler doğrulusunda yapılması ve doğru doktor seçilmesi çok mühimdir. Dedi.

Mezoterapi bir çok soruna çözüm oluyor!” için 5 yorum

 • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 02:41
  Permalink

  iyiymiş,teşekkürler bilgi için

  Yanıtla
 • 3 Eylül 2019 tarihinde, saat 13:52
  Permalink

  selamun aleyküm paylaşımınız valla güzel, şukuladım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir