Diyetisyen

Nesquik Gevrek süt kilo aldırır mı? Diyette nesquik yenir mi! 1 büyük kase Nesquik kaç kalori?

Büyük küçük herkesin severek tükettiği, kahvaltılık mısır gevreği nesquik genelde orta öğünlerde tüketilen lezzetli atıştırmalıklardan biridir. Lezzetli olması sebebiyle kilo aldırıp aldırmadığı birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Pekala sütlü atıştırmalık olarak bilinen nesquik kilo aldırır mı, 1 büyük kase Nesquik kaç kalori? İşte karşılıklar:

Nesquik gerek kahvaltılarda gerek orta öğünlere tüketilen lezzetli besinlerden biridir. Bilhassa çocuklar tarafından severek tüketilen nesquik büyüklerinde orta öğünlerinde yer verdiği atıştırmalıklar ortasında yer alıyor. Nesquik’in hazırlanması itibariyle de çok terci edilmektedir. Yararları saymakla bitmeyen nesquik gevrek bilhassa çocuklarda kemik gelişimine büyük ölçüde katkı sağlar. Lif tarafından varlıklı bir gevreğin tüketilmesi kilo idaresi için daha yararlı olabilir. İşte kalori hesabı yapan birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri de olan nesquik kilo aldırır mı, 1 kase nesquik kaç kalori? sorularının karşılığı:

NESQUİK KİLO ALDIRIR MI? DİYETTE YENİR Mİ?

Kahvaltı tüketimi de dahil olmak üzere sistemli beslenme alışkanlıkları, sağlıklı bir kilo ile bağlantılıdır.

Günlük alınması gereken vitamin ve minerallerin birçoğu nesquik sütlü gevrekten almak mümkün. Herkes tarafından çok sevilen nesquik gevrek kalorisi düşük besinler ortasında yer alır. Bu yüzden diyet programına uyularak fazla tüketmemek kaidesiyle nesquik tüketebilirsiniz. Formunu korumak isteyenler rahatlıkla nesquik tüketebilirler.

Nesquik Gevrek süt kilo aldırır mı?

NESQUİK KAÇ KALORİ? 

  • 1 kase yaklaşık 7 yemek kaşığı Nesquik 115 kaloridir.
  • 1 Porsiyon 30 gram (7 yemek kaşığı) Nesquik Sütlü kakaolu buğday ve mısır gevreği 119 kaloridir.
  • 1 Porsiyon 30 gram (7 yemek kaşığı) Nesquik Çikolatalı buğday ve mısır gevreği 121 kaloridir.

1 kase nesquik kaç kalori

NESQUİK NASIL TÜKETİLİR?

Kalori açısından düşük kalorili kümesinde yer alan Nesquik süt ile birlikte tüketildiği vakit hem tok meblağ hem de kalori kıymeti düşük olduğundan kilo alımına neden olmaz. 

Hem kilo aldırmasın hem de formunuzun bozulmasını istemiyorsanız nesquik gevreğin kakaolu olanı yani en düşük kalorili satın alın. 

Hazırlanışı:

  • Bir kase içerisine 7 yemek kaşığı nesquik ekleyin.
  • Daha sonra üstüne yarım su bardağı (125ml) süt ekleyin.

İŞTE BU KADAR SÜTLÜ ATIŞLTIMALIĞINI HAZIR!

AFİYET OLSUN…

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2988950-nesquik-gevrek-sut-kilo-aldirir-mi-diyette-nesquik-yenir-mi-1-buyuk-kase-nesquik-kac-kalori

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu