Sağlık

Pandemi periyodunda kuruyan eller için çözümler!

Nemlendirmeyi asla unutma!

En kilit tahlili en başta verdik. Evet ellerinizin kurumasını önlemek için kesinlikle nemlendirmelisiniz. Gün içinde ellerinizde kuruluk hissettikçe nemlendirici kullanabilirsiniz. Size tavsiyem kokulu kozmetik kremler yerine eczaneden bir krem tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

Ellerinizi sıcak sudan uzak tutun

Şayet daha hijyenik olduğunu düşündüğünüz için ellerinizi çok sıcak suyla yıkıyorsanız bu durumun size yarardan çok ziyan getirdiğini söyleyebiliriz. Çok sıcak suyla el yıkamak ellerinizin tahriş olmasına sebebiyet verir.

Kolonya kullanımında çoka kaçmayın

Pandemi periyodu hepimize dert getirdi. Virüslerden korunmak için dakika başı kolonya kullanır olduk. Kolonya içerisinde alkol içeren bir sıvı olduğu için çok kullanımda ne yazık ki ellerimizde çatlak oluşumlarına sebep olmakta. Bu yüzden kolonya ya da dezenfektan kullanımında çoka kaçmamakta yarar var.

Gerçek sabun seçimi yapın

Ellerimizi hijyenik tutmak için sabun çok değerli bir kaynak. Lakin içerisinde çok fazla kimyasal içeren sabunlardan uzak durmalısınız.  Sabun alımında kesinlikle içindekiler kısmını okuyun ve bitkisel yağlar bulunan sabunları tercih edin.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/pandemi-doneminde-kuruyan-eller-icin-cozumler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu