Sağlık

Ramazanda susuzluğun ilacı kefir

   Ramazan ayında birçoğumuzun araştırma konusu susuzluğumuzu nasıl giderebiliriz oluyor. Kefir bu hususta bize epey yardımcı oluyor. Yıllardır susuzluğa yeterli gidermesiyle bilinen kefiri sahurda 1 bardak tüketmemizle hem gün içerisinde susuzluğu asgarî düzeye indiriyor hem de içinde bulunan yararlı bakteriler hazımsızlığa, mide yanmalarına ve sindirimi kolaylaştırmada yardım sağlıyor.  

   Saymakla bitmeyen mucizevi besin olan kefirin yararları saymakla bitmese de gelin yeniden de bir göz atalım, faydalanalım, şifalanalım. 

   Bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirimi kolaylaştırır, migrene yeterli gelir, depresyon sürecinde kullanılması önerilir, kırışıklıkları azaltır cilde gerginlik kazandırır, kilo denetimine yardımcı olur, mide ve böbrek rahatsızlıklarını giderir, çocukların büyümesinde doğan müdafaa ve inançlı beslenme sağlar. Daha birçok yararı bulunan kefirin tertipli kullanımda rahatsızlıkları en az düzeye indirdiği biliniyor.  

Şayet kefiri direkt olarak tüketemiyorsanız, çorbanıza ekleyebilir, yoğurt ile karıştırabilir, hatta cacık yapabilirsiniz.   

Pekala mucizevi besin olan kefiri herkes tüketebilir mi? 

  •  Gebe yahut emziren kadınların tüketmemesi tavsiye edilmektedir. 
  • Şeker hastalarının tüketmemesi gerekmektedir. 
  • 1 yaşını doldurmamış bebeklere verilmemesi gerekmektedir. 
  • Çok nadiren de görülse, kefir, bağırsak, mide krampları ve kabızlığa yol açabilmektedir.  

Alışılmış ki her şey de olduğu üzere fazlası ziyan, azı karar, kararı da fayda. 

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/ramazanda-susuzlugun-ilaci-kefir/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu