Güzellik

Seyrek ve güçsüz kirpikler için doğal çözümler!

Hint yağı

Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız hint yağı kirpiklerinize hayli güzel gelecek. Uygulaması ise epeyce kolay. Hint yağını kulak pamukçuğuna sürün ve bu pamukçuğu gözünüze temas etmemesine dikkat ederek kirpiklerinize uygulayın.

Yeşil çay

Kirpikleriniz çok dökülüyorsa yeşil çay tekniği güçlenmelerini sağlayacak. Bir pamuğu yeşil çaya batırın ve yavaşça sıkın. Uyumadan evvel bu pamuğu kirpiklerinize sürebilir ya da kirpiklerinize temas edecek biçimde göz kapağınızın üzerinde bırakabilirsiniz. Bu yol kirpiklerinizi büyümeye teşvik edecek.

Zeytinyağı

Dolgun kirpikler için zeytinyağı da bir öbür tahlil. Yeniden pamuğa zeytinyağı damlatarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Limon kabuğu

Öncelikle bir limonu ince ince dilimleyin akabinde güneş alan bir yere koyun ve kurumaya bırakın. Kuruyan kabukları toz haline getirdikten sonra bir damla zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışım krem haline geldikten sonra kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. C vitamini açısından varlıklı olan bu karışım kirpiklerinize çok âlâ gelecek.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/seyrek-ve-gucsuz-kirpikler-icin-dogal-cozumler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu