Güzellik

Sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır? 2022 yaz aylarına özel makyaj trendleri

Yazın sıcak günlerinde cildinizin kusursuz ve görünmesi için kat kat eserler uygulamanıza gerek yok. Bilhassa sıcak havanın tesiriyle bulunan fondöten yüzünüzde yakışıksız bir görünüme neden olur. Pekala sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır? Yazın makyajı azaltmanın yolları nelerdir? Yaz aylarına uygun makyaj nasıl yapılır? Öğrenmek için kesinlikle yazımızı okumalısınız.

Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte günlük kullanılan makyaj gereçleri de kıyafetler kadar değişti. Yaz aylarında makyaj yaparken ne kadar hafif içerikli kapatıcılar kullanılsa da terlemeyle birlikte ciltte makus bir manzara oluşturan makyajı azaltmanız gerekebilir. Bu durum hem cilt sıhhatiniz hem de görünüm açısından kıymetlidir. Örneğin sıcak havalarda ağır renk ve nem içeren fondötenler kullanmak çok terlemeye, ciltte lekeler oluşmasına neden olur. Lakin cildinizin kusursuz ve sağlıklı görünmesi için yapmanız gereken kimi bakımlar var. Hazırladığımız bu yazıda sıcak havalarda makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz. 

yaz makyajı nasıl yapılır

  • Kullanacağınız makyaj eserlerinin kalitesi aslında her vakit için değerlidir. Lakin güneşe maruz kaldığınız günlerde bu mevzuda biraz daha titiz davranmanız gerekir. Yaz makyajı yaparken öncelikle güneşten hami kremler kullanmaya itina gösterin. Bilhassa hassas ciltler için bu hayli değerli bir mevzudur. Kullanacağınız güneş eserlerinin kalitesi de en az makyaj eserlerinin kalitesi kadar değerli bir bahistir.

makyaj trendleri

  • Gece yatmadan kesinlikle anti-aging içerikli bir göz kremi kullanmalısınız. Bu adım sabahları uyandığınızda göz torbalarının oluşmamasını sağlayacaktır.
  • Cildinizi her daim sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için BB krem üslubunda olan güneş kremlerini tercih edebilirsiniz.

yazın makyajı azaltmanın yolları

– Antialerjik eserler tercih etmek aslında pek çoğumuzun gözden kaçırdığı bir özellik. Antialerjik eseri tespit etmek için, kozmetik eser satın alırken eserin bir ölçüsünü bileğinize sürün ve bir mühlet bekleyerek bedeninize alerjik bir tesiri olup olmadığını tespit edin. Alerjiniz olan bir eseri bir de ağır güneş ışınları altında kullandığınızda hiç de istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

yeni trendler

Yaz makyajı konusunda en çok şikayet edilen durum, makyajın kalıcılığının az olmasıdır. Terleme ve yağlanmaya karşı bir makyaj birtakım kullanmanız, makyajınızın terleyerek akmasını değerli ölçüde tesirler. Bu yüzden hem günlük hem de özel davete katılacağınız bir yaz makyajında cildinize makyaj birtakım uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Uzun ve hacimli kirpikler duru güzelliğinizi ön plana çıkarabilir. Bu yüzden kirpik lifting uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu uygulamayla ilgili merak ettiklerinizi

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2677471-sicak-havalarda-nasil-makyaj-yapilir-2022-yaz-aylarina-ozel-makyaj-trendleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu