Sağlık

Sırt ağrılarınızı hafife almayın

  Ağır bir günün akabinde sırtınız ağrıyorsa, ya da durup dururken şiddetli ağrılar çekiyorsanız bunun birçok sebebi olabilir, ihmal etmeyin ve erken sebebini bulmaya çalışın. Pekala sırt ağrılarının sebebi ne olabilir? Gelin birlikte inceleyelim.

Sırt Ağrılarının Sebepleri;

Tüm Gün Oturmak;

Eğer gün uzunluğu masa başında hareketsiz oturuyorsanız, bu durum kaslarınızı zayıflatabilir. Sıkı bir antrenman, dinç bir bedenle bu sorundan kurtulabilirsiniz. Güçlü omuzlar, yeterli bir duruş sırt sıhhati için epey değerlidir.

Fazla Kilolar;

Fazla kilolu olmak sırt ağrılarını en büyük sebeplerinden biri olabilir. Fazla kilolar sırta daha çok yük oluşturacaktır. Sağlıklı bir diyet, ülkü kilonuza ulaşmanızı sağlayarak sırt ağrılarını hafifletecektir.

Uykusuzluk;

Yatağınızı en son ne vakit değiştirdiniz? Tahminen de tüm bu sırt ağrılarınızın sebebi fazla yumuşak, fazla sert ya da eski bir yataktır. Rahat bir uyku uyumadığınız sürece sırt ağrılarınız devam edecektir. Bu sebeple uyku sırasında gerçek duruşu sağlayabileceğiniz bir yatak tercih edebilirsiniz.

Omurga ve Kas Sorunları;

Omurgada yamukluk ya da fıtık üzere sıhhat sorunları sırt ağrılarına sebep olabilir, bu türlü durumlarda hekiminize müracaatınızı tavsiye ederiz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/sirt-agrilarinizi-hafife-almayin/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu