Güzellik

Süratli saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi

Kendin yap saç maskelerinizde kullanabileceğiniz en uygun gereçlerden biri baldır. Yumuşatıcı ve nemlendiricidir, saçınızın nemi tutmasına yardımcı olur, ayrıyeten saçınızın parlak, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bal ayrıyeten saçınızın ve saç derinizin ziyan görmesini önlemeye yardımcı olan antioksidanlar açısından da zengindir.

İşte süratli saç büyümesi için 3 güçlendirici bal maskesi…

Bal, muz ve zeytinyağı

Bu maske saçların her vakit üstün yumuşak, parlak ve nemli olmasını sağlar. Sadece 3 materyal kullanarak kolay kolay hazırlayabilirsiniz.

Gereçler

  • 1 muz
  • 3 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Başlamak için muzu dilimler halinde kesin, böylelikle karıştırılmalarını kolaylaştırın. Çatalla ezmek yerine karıştırmanızı tavsiye ederim, böylelikle saçınıza küçük topakların takılacağından endişelenmenize gerek kalmaz. Muzu dilimledikten sonra bal ve zeytinyağını ek edip yumuşayıncaya kadar karıştırın. Maskeyi nemli saça uygulamanız maskeyi daha yeterli emmesini dağlar. Maskeyi saçınızın her tarafına çokça uyguladıktan sonra, en sevdiğiniz şampuanla yıkamadan evvel 30 dakika bekletin. Olağan saç kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bal ve Hint yağı

Bu, saç büyümesi için öbür bir şahane maske. Hint yağı, saç büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz en güzel yağlardan biridir. Saç tellerini güçlü kılan yağ asitleri ve vitaminler içerir ve ayrıyeten baş derisi enfeksiyonlarıyla savaşmaya yardımcı olmak için mantar önleyici olarak fonksiyon görür.

Gereçler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı hint yağı

Yapılışı

Her iki malzemeyi de küçük bir kaseye ekleyin ve gereçler yeterlice karışana kadar çırpın. Maskeyi uygulamayı kolaylaştırmak için saçınızı dört kısma ayırın. Maskenin saça daha düzgün nüfuz etmesine yardımcı olmak için bir sprey şişesiyle saçınıza nemli olana kadar su püskürtün. Maskeyi başınızın tamamı kaplanana kadar saçın her kısmına çokça uygulayın. Isıyı tutmak ve saçınızda 30 dakika bekletmek için başınızı duş başlığı ile sarın. Maskeyi şampuanla durulayın ve olağan kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Bal, aloe vera ve yoğurt

Aloe vera, antifungal, antienflamatuvar özellikler ve baş derisi sıhhatinin korunmasına yardımcı olan ve saç büyümesine katkıda bulunan B2, B6 vitaminleri ve folik asit içerdiğinden saçlar için olağanüstüdür. Yoğurt, protein açısından olağanüstüdür ve ayrıyeten baş derisini temizlemeye ve meyyit deri hücrelerini gidermeye yardımcı olan laktik asit içerir.

Materyaller

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Bal, yoğurt ve zeytinyağını bir kasede karıştırın. Aloe vera jeli için bitkiyi kullanmak en uygunudur zira en uygun sonuçları verir ve en doğalı odur. Jeli yapraktan çıkarmak için, yaprağını ortadan kesin ve bitkinin içindeki jeli öteki gereçlerle birlikte kaseye ekleyin. Tüm materyaller uygunca karışana ve dokuları pürüzsüz olana kadar çatalla düzgünce karıştırın. Uygulamak için saçınızı dört kısma ayırın ve maskenin saça daha düzgün nüfuz etmesine yardımcı olmak için her kısmı bir sprey şişesiyle nemlendirin. Her kısma bol ölçüde uygulayın ve maskeyi 30 dakika bekletin. En sevdiğiniz şampuanla yıkayın ve olağan kurutma/şekillendirme rutininize devam edin.

Etiketler

bakım maske muz saç tanım zeytinyağ

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/hizli-sac-buyumesi-icin-3-guclendirici-bal-maskesi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu