Güzellik

Süratli saç uzatmak için bu formülleri deneyin!

Ortalama olarak, saçlarımız ayda yaklaşık 1 ila 1.5 santimetre uzar. Yıl boyunca hesaplandığında, uzunluğu kazandığımız yaklaşık 12 ila 18 santimetre. Yani kısa saçlarınız varsa, saçlarınız uzayana kadar sabırlı olmalısınız. Neyse ki, saçınızın uzaması üzerinde olumlu tesiri olan bir yahut iki püf noktası var.

Bu 5 ipucu saç büyümesini destekler

1. Saçınıza ihtimam gösterin

Saçlarımızdan çok şey bekliyoruz: düzleştirici ve saç maşası ile sıcak şekillendirme yahut daima boyama, saçlarımıza çok fazla yük bindirir ve kuru ve kırılgan hale getirebilir. Bu nedenle sonuç, saçlarımızın kırılmasına neden olan bölünmüş uçlar ve saç kırılması olabilir. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı mümkün olduğunca bakımsız bırakmalısınız.

2. Hakikat bakım

Saçlarınızın hoş ve güçlü olması ve sıkıntısız uzaması için en âlâ şartlara sahip olması için saçınıza uygun gerçek bakıma gereksiniminiz var. Saç derisini çok tahriş etmekten kaçınmak için hafif yüzey faal unsurlar içeren şampuanlar ve saç kremleri kullandığınızdan emin olun. Silikonlardan ve parabenlerden de kaçınmalısınız. Bunlar saçı sarar ve bakım unsurlarının saçın içine nüfuz etmesini mahzurlar.

3. Kapsamlı besin kaynağı

Saçınızın sağlıklı uzaması için çeşitli besinlere gereksinimi vardır. Bunlara protein, demir, selenyum, biotin, omega-3 yağ asitleri ve hepsinden önemlisi çinko dahildir . İz element saçı iltihaplanmadan korur ve bu nedenle saç büyümesini takviyeler. Çinko temel olarak fındık ve peynirde bulunur. Tüm bedelli mineralleri tam olarak alabilmeniz için sağlıklı ve istikrarlı bir diyet yemelisiniz.

İpucu: Saç dökülmesi çoklukla bir besin eksikliğinin sonucu olabilir. Olası bir eksikliği dışlamak için hekiminizi ziyaret etmeli ve besin kıymetlerinizi kanda denetim ettirmelisiniz.

4. Saç derisi masajı

Saç derisi masajı yalnızca çok beğenilen ve rahatlatıcı olmakla kalmaz, birebir vakitte saçınızın daha güzel uzamasına da yardımcı olabilir. Neden? Niçin? Bir masaj kan dolanımını uyarır, bu da besinlerin saç kökleri tarafından emilimini artırır.

5. Sistemli olarak kuaföre

Uçlarınızı tertipli olarak kestirirseniz, saçların daha süratli uzadığına dair bir yanlış kanı vardır. Bu sayede saç kırıklarını ve buna bağlı olarak saç kırılmalarını tesirli bir formda önleyebilirsiniz. Berberler, uçları yaklaşık iki ayda bir düzeltmeyi önerir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/hizli-sac-uzatmak-icin-bu-yontemleri-deneyin/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu