Diyetisyen

Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ne işe fayda? Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı?

Tam da yaz öncesi birçok kişinin araştırmaya girdiği şu günlerde tanınan olan tarçınlı ve karanfilli yeşil çayın kilo verip verdirmediği ve nasıl yapıldığı merak konusu oldu. Uzmanlar kilo vermek isteyen ve yağlarından kurtulmak isteyenlerin tarçınlı karanfilli yeşil çay tüketmelerini tavsiye ediyor. Pekala Tarçınlı ve karanfilli yeşil çay nasıl yapılır, tarçınlı ve karanfilli yeşil çay ödem atar mı? İşte ayrıntılar:

Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen yeşil çay siyah çayın ham yapraklarından oluşmaktadır. Çayın en üst taze yapraklarının elde edilmesiyle toplanılarak elde edilen yeşil çay forma girmek isteyenlerin en çok tükettiği ve tesiri bilimsel olarak kanıtlanmış çay çeşitlerinden biridir. En kıymetli yararlarından biri metabolizmayı ateşlemesi ve yağ yakımına yardımcı olmasıdır. Bilhassa içine tarçın ve karanfil atıldığında tesirinin daha çok arttığı ve süratle zayıflattığı uzmanlar tarafından söz ediliyor. Son günlerde bilhassa yaza giriş yaptığımı şu günlerde tanınan hale gelen yeşil çay karışımı nasıl yapılır, yararları neler? İşte merak edilenler:

TARÇINLI KARANFİLLİ YEŞİL ÇAYIN YARARLARI

  • Birçok uzmanın tavsiye ettiği tarçınlı karanfilli yeşil çayı antioksidan çayı olarak da biliniyor. Yapılan son araştırmalara nazaran son günlerde tanınan hale gelen çayın yararlarından biri de unutkanlığı yok etmesidir.
  • Tarçın ile hazırlanan yeşil çay insülin direncini düşürmeye yardımcı oluyor. Tatlı krizlerini azaltan bu çay tıpkı vakitte tok tutmaya da yardımcı olmaktadır.
  • Hem sıhhatiniz hem de kilonuzu korumak için tüketebileceğiniz bu çay karışımı metabolizmanızı ateşleyerek önemli ölçüde ödem attırdığı biliniyor. 
  • Birçok kişinin yaşadığı en büyük sıhhat sorunlarından biri olan kabızlık yok etmede epey tesirlidir.
  • Yeşil çay karışımı iltihaplanmayı önler.
  • Tıpkı vakitte kalp hastalıklarıyla savaşmanızı sağlar.

tarçınlı karanfilli yeşil çayın yararları

TARÇINLI KARANFİLLİ YEŞİL ÇAY KİLO VERDİRİR Mİ?

► Tarçınlı karanfilli yeşil çay kürü ile 1 haftada 4 kilo vermek mümkündür. Yalnız burada kıymetli ayrıntı ise diyet esnasında kesinlikle su tüketmenizdir.

NASIL İÇİLİR?

► Ödem attırıcı Tarçınlı ve karanfilli yeşil çayı kürünü günde 1 ya da 2 kez tüketebilirsiniz. 

NASIL HAZIRLANIR?

Materyaller:

  • 1 çorba kaşığı yeşil çay
  • 1 su bardağı içme suyu
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 5- 6 adet karanfil 

tarçınlı karanfilli yeşil çay nasıl hazırlanır

Yapılışı:

⇒ Birçok uzman tarafından tüketimi tavsiye edilen bu karışımı hazırlamak için marketlerde satılan poşet sallama çay olarak değil de direk süreç görmemiş formda yapraklarını direk hazırlanması daha tesirlidir.

⇒ Bir cezve ya da French Press’in içine 1 çorba kaşığı yeşil çay 1 adet çubuk tarçın 5-6 adet karanfili koyun üzerine sıcak suyu ek edin.

⇒ Daha sonra yaklaşık 5 dakika kadar demlemeye bırakın. İşte antioksidan çayınız hazır.

Afiyet olsun…

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2989032-tarcinli-ve-karanfilli-yesil-cay-ne-ise-yarar-tarcinli-ve-karanfilli-yesil-cay-odem-atar-mi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu