Sağlık

Tiroidi Yönetmek İçin En Yeterli 8 Besin

Tiroid bezi yavaşladığında yahut çok çalıştığında birçok probleme yol açabilir. İşte tiroidinizi yönetmek için tüketebileceğiniz 8 yiyecek. Tiroid bezi bedenin metabolizmasını yönetir. Çeşitli biyolojik süreçleri düzenleyen ve uygun sıhhatin korunmasını sağlayan tiroid hormonları üretir.

Tiroid bezini denetim etmenin en âlâ yollarından biri yediğimiz yiyeceklerdir. İşte tiroid işlevimizin istikrarlı bir halde çalışmasına yardımcı olabilecek 8 en uygun besin:

Yoğurt Tiroide Yeterli Gelir Mi?​


Süt eserleri tiroid bezi için en uygun besinlerden biridir. Lor, tiroid bezinin optimal çalışması için gerekli olan bedenin iyot gereksinimini karşılamaya yardımcı olur. Yoğurt, bağışıklık sistemini düzenlemekten ve tiroid bezini etkileyen otoimmün bir hastalık olan Hashimoto hastalığını önlemekten sorumlu olan ile dolu olduğu için daha da düzgündür.

Elma, Armut ve Narenciye Tiroide Düzgün Gelir Mi?​


Bu meyveler, tiroid sorunlarıyla kontaklı en değerli metallerden biri olan cıvanın bedenden atılmasına yardımcı olan pektinler bakımından zengindir. Ayrıyeten tiroid uyarıcı hormonların sentezini ve salınımını düzenlerler, bu da onları tiroid şartlarını yönetmek için sağlıklı kılar.

Kuruyemiş Tiroide Uygun Gelir Mi?​


Kabak ve ayçiçeği çekirdeği ile badem, ceviz, antep fıstığı ve kaju üzere sert kabuklu yemişler güçlü kaynaklarıdır. Bedendeki uygun çinko düzeyleri tiroid sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bunları salatalara karışım olarak ekleyebilir yahut bedeninizi çinko ile doldurmak için atıştırmalık olarak yiyebilirsiniz.

Bakliyat ve Fasulye Tiroide Uygun Gelir Mi?​


Baklagiller ve fasulye yalnızca çinko açısından güçlü değil, birebir vakitte lif açısından da zengindir. Bunlar başta bağırsak hareketleri olmak üzere sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve kabızlığı önler. Nohut, tiroidle ilgili meseleleri denetim altına almak için en düzgün yiyeceklerden biridir.

Yeşil Çay Tiroide Uygun Gelir Mi?​


metabolik süreçleri hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur. Yağ hücrelerini yağı özgür bırakmaya zorlayarak ve karaciğerin fazla yağ kaybetmesine yardımcı olarak yağ yakmaya yardımcı olan bir tıp antioksidan olan kateşinler içerir.

Tam Tahıllar Tiroide Yeterli Gelir Mi?​


Beden, kinoa, mısır, kahverengi pirinç ve yulaf üzere tam tahılları sindirmek için daha fazla güç kullanır. Beden tam tahılları ve fazla lifleri parçalamak için daha çok çalıştıkça yükselir. lifi ayrıyeten sindirimi güzelleştirmeye yardımcı olur.

Avokado Tiroide Yeterli Gelir Mi?​


Avokado, iltihabı önlemeye yardımcı olan antioksidanlarla doludur. Ayrıyeten tiroid işlevini dengelemeye yardımcı olan düzgün yağlar, lifler ve temel besinlere sahiptir. Hipotiroidizmi yönetmeye yardımcı olabilecek bir güç besini vazifesi görür (tiroid bezi kâfi tiroid hormonu üretmediğinde).

Brokoli Tiroide Güzel Gelir Mi?​


Brokolinin içinde kalsiyum ve vardır. Ayrıyeten metabolizma suratını artırmaya yardımcı olur ve lif açısından zengindir. Metabolizmayı düzgünleştirmeye yardımcı olan her şey tiroid için yararlıdır. Birebir vakitte yiyeceklerin termik tesirini, yani yiyecekleri yemek, sindirmek ve metabolize etmek için kullandığınız enerjiyi artırır.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/tiroidi-yonetmek-icin-en-iyi-8-gida.3503/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu