Güzellik

Uyku öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Gece yatmadan yüze ne sürülür?

Her gece uyumadan sistemli bir biçimde yaptığınız bakım, uyurken harekete geçen bakterileri öldürerek yaşlanmaya neden olan faktörleri de en aza indirir. Cildine her daim bebek üzere bakan bayanların kesinlikle gece bakımlarını da sistemli bir biçimde yapmaları gerekir. Pekala gece uyumadan evvel nasıl bir bakım yapılmalı ve hangi eserler kullanılmalıdır? Tüm bu soruların karşılığını haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Cilt, gece uykuya geçtiğinizde kendini daha fazla yeniler. Bu sırada oluşabilecek makus cilt sorunlarına davetiye çıkarak durumlarda bulunmaması gerekir. Örneğin makyaj ile ahenge, sigara içme üzere. Uyandığınızda cildinizi aydınlık, nemli ve parlak bir halde görmek için kimi dikkat etmeniz gerekenler dışında, yapmanız gereken birtakım adımlar bulunuyor. Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cildin yaşlanma suratı arttığı için kullandığınız eserlerin içeriklerini yeterli bir biçimde denetim etmeli hem de makyaj kalıntılrının temizlendiğinden emin olmalısınız. Pekala gece cilt bakımı nasıl olmalı, gece cilde hangi eserler sürülmeli? Ayrıntılar haberimizde…

  • ÖNCELİKLE CİLDİ YENİLEYEN BİR TEMİZLEYİCİ KULLANIN

Dr. Murad Aha:bha Exfoliating Cleanser

Cildinizdeki makyaj kalıntılarını, dışarıdan gelen berbat havayı tıpkı vakitte ağır geçen günün akabinde yüzde biriken kirleri narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicileri kesinlikle uyumadan evvel kullanmalısınız.

Bunun için “Dr. Murad Exfoliating Cleanser” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 889 TL

  • NEMLENDİRİCİYİ MUHAKKAK ATLAMAYIN

SkinCeuticals Hydrating B5 Serum

Gece uyurken cildinizde kırışıkların oluşmaması ve cildinizdeki bakımı ikiye katlamak istiyorsanız nemlendirici koşul. Nemlendirmek için âlâ bir eser arıyorsanız “SkinCeuticals Hydrating B5 Serum” kullanabilirsiniz.

Fiyatı: 725 TL

  • YATIŞTIRMAK İÇİN HAFİF JEL MASKE KULLANIN

Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask

Gece yatmadan evvel cildinizde uzun mühlet maske bekletecek vaktiniz yok birebir vakitte kalın katmanlı maskelerden hoşlanmıyorsanız hem süratli emilen hem de temizlenmesi çok kolay olan jel formüllü maskeler ile cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu adım için en uygun eser, “Peter Thomas Roth Rose Stem Cell Bio-Repair Gel Mask” dir.

Fiyatı: 525 TL

  • GÜÇLÜ GÖZ ETRAFI BAKIMI

Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask

Gece uyumadan evvel yalnızca cildinize değil göz etrafınıza de başka itina göstermelisiniz. Zira kırışıklıklar birinci göz etrafında kendini gösterir. Güçlü eserlerle göz etrafınıza ekstra nem sağlayabilir ya da gereksiniminize nazaran kırışıklık giderici ve yenileyici bakım maskeleriyle çıtayı bir üst düzeye çıkarabilirsiniz.Bunun için ise “Shiseido Benefiance WrinkleResist24 Pure Retinol Express Smoothing Eye Mask” kullanabilirsiniz. 

Fiyatı: 1400 TL

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2758304-uyku-oncesi-cilt-bakimi-nasil-yapilir-gece-yatmadan-yuze-ne-surulur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu