Güzellik

Uyurken göz altı sorunlarınızdan kurtulmak çok kolay

Göz altı sıkıntıları herkesin yaşadığı ortak problemler ortasında yer alıyor. Genetik faktörler, gerilim, uykusuzluk, yorgunluk, yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı, az su içmek, çok tuz tüketimi, kansızlık üzere hastalıklar göz altı sorunlarına neden oluyor. Göz altı morluklarını ve göz altı şişkinliklerini çözmek için birinci olarak hayat alışkanlıklarını değiştirmek gerekiyor. Ayrıyeten uykunuzda yapacağınız yanlışsız bakımlar ile göz altı sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Soğuk kompres

Uzmanlar göz altı sorunları için sorunları bölgeye soğuk kompres yapılmasını öneriyorlar. İsterseniz akşamdan buzdolabına koyacağınız iki kaşık ile sabah göz altlarınıza soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Buz küpleri de soğuk kompresler için gerçek bir tercih olacaktır.

Herkesin bildiği salatalık

Herkes salatalığın göz etrafı için ne kadar yararlı olduğunu aslında biliyordur. Gözün altındaki koyu halkaları ve şişkinlikleri önlemek için salatalıktan yardım alabilirsiniz. Salatalığın içerisinde bulunan C vitamini, ve folik asit göz altlarınıza güzel gelecektir. Soğuk salatalığı dilimleyip gözünüzün üzerine koyabilirsiniz yahut salatalığın suyunu çıkartıp buzlukta dondurarak sabahları hem salatalık bakımı hem de soğuk kompres yapabilirsiniz.

Yüksek yastıkta uyumak

Uyku sisteminizi ve formunuzu değiştirmek göz altı sorunlarınız için en tesirli usul olacaktır. Nizamlı bir uyku uyuyarak yorgun görünümden uzaklaşabilirsiniz. Göz altı sorunlarınız için yastık seçiminizde yüksek yastıkları tercih etmelisiniz.

Uyurken c vitamini kullanmak

C vitamini göz altı sorunlarınız için epeyce kıymetlidir. C vitamini içeren serumları uyumadan evvel uygulamanız uyurken cildinizin eseri güzelce emmesini sağlayacaktır. Gün içerisinde ise C vitamini maskelerini kullanabilirsiniz. Ama C vitamini serumlarını ve maskelerini kullandıktan sonra cildinizde leke olmaması ismine güneş kremi adımını atlamamanız gerekmektedir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/uyurken-goz-alti-problemlerinizden-kurtulmak-cok-kolay/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu