Güzellik

Yaşlanma tersi güçlere sahip 5 yaz meyvesi

Birinin yahut hepsinin gücünden yararlanın! Yaz meyveleri doğal olarak sizi hoş hissettirecek bileşiklerde doludur.

Ananas ile yaşlılık lekelerini hafifletin

Ananasın içeriğinde bulunan C vitamini ve eksfoliye edici enzimler renk bozulmasını gidermek ve cildi parlatmak için birlikte çalışıyor. Ekşi krema ile kullanın, böylelikle lekeler daha süratli kaybolur.

Deneyin: Yalnızca 1⁄çeyrek bardak ananas kesimlerini bir yemek kaşığı ekşi krema karıştırın. Lekelere sürün ve 5 dakika sonra durulayın.

Güneş yanığını karpuz ile yatıştırın

Karpuz çok güzel bir antioksidan kaynağıdır. İçeriğindeki likopen ile iltihaplanmayı azaltabilir. Güneş yanığı sonrası şişliklerin yatıştırılmasında tesirlidir. Ayrıyeten likopen cildin UV ışınlarından korunmasına yardımcı olur ve güzelleşmeyi hızlandırmak için cildin bariyerini onarır.

Deneyin: 1 buçuk bardak karpuz püresini bir beze koyarak 10 dakika boyunca cildinize yerleştirin.

Kavun ile pürüzsüz cilt

Kavun, içindeki A vitamini ile cildin kırışıklıklarını sıkılaştırmak için kollajen üretimini arttırır. Yoğurtla eşleştirmek, cildin bir anda sertleşmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Deneyin: Yarım su bardağı kavun püresi ve 1 su bardağı sade yoğurdu karıştırın. Cildiniz üzerinde ovun ve 10 dakika sonra durulayın.

Sert topukları muzla yumuşatın

Muz içeriğindeki nemlendirici ve cilt onarıcı E vitamini, sert topuk derisini gayeler. Ayaklarınızı daha yumuşak hissetmek için formulünüze bal ekleyin.

Deneyin: 1 muz püresi ve iki yemek kaşığı balı karıştırın. Ayaklara ve topuklara sürün, 15 dakika bekletin, sonra durulayın.

Hindistancevizi ile selüliti yok edin

Hindistancevizi suyu, çukurları “doldurmaya” yardımcı olmak için cildi nemlendiren güçlü bir yağ asidi kaynağıdır. Deniz tuzu (eksfoliye eder) ve aloe vera (daha da nemlendirir) ile birleştirmek cildi yumuşatır ve karışımın yararlarını artırır.

Etiketler

ananas cilt ipucu kavun leke maske mevsim meyve muz yaşlanma tersi yaz

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/yaslanma-karsiti-guclere-sahip-5-yaz-meyvesi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu