Güzellik

Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en süratli cilt bakımı

Yaz aylarında güneş ışınları, çok terleme ve makyajla birlikte cilt olduğundan fazla bir bakıma muhtaçlık duyuyor. Her mevsim geçişinde olduğu üzere yaz aylarında kullandığınız bakım eserlerini değiştirmelisiniz. Bu yazımızda yaz aylarında cildi korumak ve cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi veriyoruz.

Kış aylarında cildinizi soğuktan, rüzgardan, çatlaklardan korumak gerekirken yaz aylarında da cildinizi güneşten, çok kuruluktan, lekelenmelerden ve oluşabilecek emsal sorunlardan müdafaanız gerekir. Yaz mevsimi, cildinizin kalitesini değiştirebilir; bu yüzden parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok daha dikkatli olmalısınız. Yaz döneminde gelen sıcak iklimle birlikte cilt bakım rutininizin de yenilenmeye gereksinimi var. Değiştirmeniz gereken eserler, tekrar gözden geçirmeniz gereken adımlar ve daha çok değer vermeniz gereken uygulamalar için bir rehber hazırladık. 

  • SIK SIK CİLDİNİZİ YIKAMALI VE TEMİZLEMELİSİNİZ

Cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

Yazın sıcak havanın da tesiriyle bakterilerin çoğalması ve oluşması çok daha kolay. Bu nedenle öncelikle gün içinde terledikten sonra cildinize yapışan toz vb. unsurlardan kurtulmak için gün sonunda kesinlikle bir temizleyici kullanarak cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

  • YAZIN C VİTAMİNİ KULLANIMINA DİKKAT!

C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar.

C vitamini serumu cildinizi nemlendiren ve cildi hasardan koruyan güçlü bir antioksidan vazifesi görür. C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. Bu sebeple sıcak havalarda cilt bakımı yaparken bilhassa C vitamini kullanılması önerilir. 

  • CİLDİNİZİN YANMASINA MÜSAADE VERMEYİN

Cildinizin yanmasına asla müsaade vermeyin. Zira kırışıklığa sebep oluyor

Güneşe maruz kalmanın yanı sıra cildin güneşe uzun mühlet maruz kalması çeşitli yanıklara sebep olabilir. Bu da ciltte önemli hasarlar bırakır. Bu yüzden şapka, güneş gözlüğü üzere aksesuarları yanınızdan eksik etmeyin.

YAZ AYLARINDA ESER ALACAĞINIZ VAKİT DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

  • 1- Kesinlikle içeriğini inceleyin.
  • 2- Aldığınız eserlerin kimyasal içeriğine baktıktan sonra almaya karar verdiyseniz evvel cildinizin ufak bir bölgesinde test etmeyi unutmayın.
  • 3- Cilt bakım eserleri yahut makyaj materyalleri alırken dikkat etmeniz gereken en değerli nokta cildi uygun tanımaktır.
  • 4- Eserlerinizin bilhassa de kremlerinizin yepyeni ve Sıhhat Bakanlığı onaylı olmasına ihtimam gösterin.
  • 5- Alacağınız eserin ambalajı açılmış ise asla almayın.

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2989781-yaz-aylarinda-cildi-korumak-icin-ne-yapmali-yazin-en-hizli-cilt-bakimi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu